film

Babie leto

Babie leto (Babie leto),Slovensko, 2013, 90 min. Jeseň bude horúca. Do mesta, strateného kdesi na konci sveta, sa opäť vracia babie leto. Réžia: Gejza Dezorz

Táto akcia sa konala v minulosti
Dátum premiéry:
07.11.2013, Št

Spolu s ním sa z výkonu trestu vracia Biely. Po desiatich rokoch väzenia prichádza domov do Košíc iba kvôli jednému. Pomstiť sa za svoju ukradnutú česť, rodinu aj mladosť. A začína sa divoká jazda ešte divokejším východom, miestnym podsvetím, rómskym getom a bočnými uličkami priamo v srdci hlavného mesta slovenskej periférie. Asi prvý film z druhého najväčšieho mesta na Slovensku prináša na plátna kín exotickú a výbušnú zmes drsného humoru, napätia a akčných scén, v ktorých sa mieša krv s destilátmi, smiech so slzami a platený sex so spaľujúcou láskou.

Dráma zo súčasnosti aj o bizarnom mikrosvete kriminálnej komunity, ako aj o pomeroch na okraji spoločnosti spája prvky filmových žánrov ako gangsterka, pulp alebo film noir. Sugestívne herecké výkony, mrazivá atmosféra, a predovšetkým silný príbeh podľa medzinárodne oceňovanej knihy, to všetko robí z nového filmu Babie leto udalosť, akú Slovensko ešte nezažilo.

Hrajú: Alexander Bárta, Agi Gubíková, Jevgenij Libezňuk, Igor Krempaský, Jaroslav Mottl, Aladár Slepčík

Odporúčame

literárna akcia

Rozhovor s dejinami s Ivanom Kamencom

Št 19.9.2019 / Artforum
odporúčame!
party

Junction presents Buttechno /RU

Pi 20.9.2019 / Fuga
odporúčame!
standup / talkshow

Pančlajn

St 18.9.2019 / Dunaj˜
odporúčame!
film

Apollo 11

St 9.10.2019 / Kino Mier Modra
odporúčame!