koncert
festival

World Music Festival Bratislava 2022

World Music Festival Bratislava Je medzinárodný festival venovaný world music, ľudovej hudbe, etnojazzu a fúziám s inými žánrami. Festival je farebný a mnohotvárny: podporuje slovenské kapely, ktorým dáva priestor na showcase prehliadkach a predstavuje aj špičkové zahraničné projekty world music.

odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Siedmy ročník festivalu world music sa bude konať od 18. do 21. augusta na rôznych lokalitách v historickom centre Bratislavy. Vystúpia na ňom hudobníci nielen zo Slovenska, ale aj z Argentíny, Kapverdských ostrovov Poľska, Portugalska a Ukrajiny. Jeho najväčšou medzinárodnou hviezdou bude Vieux Farka Touré 

18.8.2022/ 20:00 Koncertná sieň Klarisky, Klariská 1

Wernyhora (PL) a Michal Smetanka (SK), Volodymyr Voyt (UA)


19.8.2022/ 20:00 Majestic Music Club, Karpatská 2

Júlia Kozáková (SK), Ricardo Silva (PT), Tabanka (CV)


20.8.2022/ 10:00 Teatro Colorato, Františkánske námestie 2

Medzinárodná konferencia

Spíkri: Panelová diskusia s hudobníkmi a zástupcami hudobného priemyslu, Eric E. van Monckhoven/Music for You (IT), Duncan Ballantyne/Ballantyne Communications (UK)


 20.8.2022/ 10:00 Záhrada v Beigli Hotel&Garden, Baštová 4

Workshop spevu a tanca pre širokú verejnosť


20.8.2022/ 17:00 Teatro Colorato, Františkánske námestie 2

Sisa Michalidesová (SK)


20.8.2022/ 19:30 Nádvorie Zichyho paláca, Ventúrska 9

Guanaco Trio (AG), Tarek Abdallah a Adel Shams el Din (EG)


21.8.2022/ 16:30 Teatro Colorato, Františkánske námestie 2

Ildikó Kali a Peter Luha (SK), Varkocs (SK)


21.8.2022/ 19:30 Koncertná sieň Klarisky, Klariská1

Alapastel a hudobný hosť Neha! (SK),  prestávka,  21.00 Vieux Farka Touré (MALI)

Tentoraz je festival súčasťou bratislavského Kultúrneho leta a svojim priaznivcom zo Slovenska i zo zahraničia ponúka pestrú zmes hudby a špičkových interpretov z rôznych kútov sveta. Cieľom siedmeho ročníka najväčšieho festivalu world music na Slovensku je ponúknuť opäť to najlepšie zo slovenskej i medzinárodnej scény. Festival sa začne vo štvrtok 18. augusta úvodným podujatím v Koncertnej sieni Klarisky, na ktorom vystúpi poľské trio Wernyhora, slovenský multiinštrumentalista Michal Smetanka a ukrajinský hráč na banduru Volodymyr Voyt. Títo interpreti divákom ukážu, ako sú kultúrne a historicky spojené tri susediace krajiny, zdieľajúce množstvo spoločných tradícií a osudov.

V ďalších dňoch sa po prvýkrát na Slovensku predstavia interpreti z Kapverdských ostrovov, konkrétne skupina Tabanka s tanečným štýlom funaná, či egyptské duo Tarek Abdallah a Adel Shams el-Din, ktoré prinesie tradičný štýl wasla pre oud a perkusie. Po prvýkrát vystúpi na Slovensku aj Ricardo Silva, vynikajúci hráč na portugalskú gitaru, ktorý okrem iných sprevádzal slávnu speváčku fado Marizu. Južnú Ameriku bude zastupovať Guanaco Trio, ktorého členovia vyrastali v rôznom kultúrnom prostredí, ale spája ich láska k argentínskej hudbe. Mimoriadny zážitok sľubuje aj vystúpenie interpreta z Mali. Vieux Farka Touré je synom slávneho Ali Farka Tourého, trojnásobného držiteľa Grammy v kategórii world music, no podarilo sa mu vystúpiť z tieňa svojho otca. Po úspešnej hudobnej kariére v Severnej Amerike vydal tohto roku nový album Les Racines (Korene), ktorý nadväzuje na najlepšie tradície „púštneho blues“. Tento album predstaví v Bratislave v triu s americkým basgitaristom a malijským perkusionistom.

World Music Festival v Bratislave tradične dáva priestor aj známym či začínajúcim hudobníkom zo Slovenska, ktorí sa predstavia domácim fanúšikom i zahraničným delegátom. Tentoraz to budú Sisa Michalidesová so živou verziou albumu Commedia, Ildikó Kali a jej Zlatá panna, Júlia Kozáková s projektom Manuša, chuligán-folkové trio Varkocs a najnovší projekt skupiny Alapastel s vokálnou skupinou Neha!. Okrem koncertov festival ponúkne aj medzinárodnú konferenciu so zahraničnými odborníkmi a workshop pre širokú verejnosť. .

Viac podrobností o programe festivalu

Odporúčame

party

Lekeré Šmekeré

Pi 9.12.2022 / Fuga
odporúčame!
divadlo

Red Cat Romantique

Ľúbostná poetika, elegantná erotika, burlesque, praktické rady kombinované s názornou a dôslednou výukou Kámasútry, hudobné i...Viac
So 17.12.2022 / Red Cat Cabaret Club
odporúčame!
výstava

Gisela Weyde - Od Atény k Hére

Gisela Leweke-Weyde bola kunsthistorička, maliarka, grafička, archeologička, publicistka a reštaurátorka. Má obrovské zásluhy v...Viac
9.6.2022 - 4.12.2022 / GMB - Pálffyho palác
odporúčame!
výstava

Na sever! 1 (ISL/FIN/SWE)

2.11.2022 - 30.11.2022 / ZOYA Gallery
odporúčame!