divadlo

Figarova svadba

Mozartovský repertoár je pôdou, na ktorej neraz vyrastú nádejné mladé spevácke a herecké talenty – a tie dostanú príležitosť aj v novom bratislavskom naštudovaní. Režisérom predstavenia bude výrazná osobnosť českej opernej réžie Jiří Heřman, hudobné naštudovanie pripraví Ondrej Olos.
Táto akcia sa konala v minulosti
Dátum premiéry:
13.06.2020, So

Beaumarchaisova politicky výbušná hra o drzom barbierovi, ktorý trvá na tom, že si je rovný s každým bez ohľadu na spoločenské postavenie či majetok, poznačila epochu osvietenstva a do značnej miery prispela k atmosfére, ktorá neskôr vyhnala revolučné davy na barikády veľkej Francúzskej revolúcie. Mozarta hra zaujala skôr nespočetným množstvom zápletiek a viacznačných komických situácií než politickým podtextom. Dielo sa priam hemží intrigami, zábavnými nedorozumeniami, malými i veľkými hrdinstvami „malých i veľkých ľudí“, ale i trpkými skúsenosťami bezohľadných záletníkov. Lebo Mozarta už nenadchli neživotné bytosti archaických bohov a bôžikov zatuchnutej opery serie, ale vzrušovalo ho zobrazovanie charakterov bežných ľudí, akých stretával v meste, na trhu, v divadle, krčme či priamo na dvore urodzených a veľkomožných.

Wolfgang Amadeus Mozart: Figarova svadba
Réžia:
Jiří Heřman

--------

Vstup: 10€ / 15€/ 20€ / 30€

Foto zdroj: ticbrno.cz

Odporúčame

koncert

Iva Bittová & Dunaj

Št 21.1.2021 / Ateliér Babylon
odporúčame!
koncert

Blues na Lodi: Sitra Achra

St 8.7.2020 / Divadlo v podpalubí
odporúčame!
koncert

The Brand New Heavies

Prďte si vypočuť všetko od jazzu, funku, až po RnB a elektronické experimenty. Túto príťažlivú zmes vám sprostredkuje anglická...Viac
St 18.11.2020 / Majestic music club
odporúčame!
koncert

Viva Musica! Stroon & VJ Kubriel

So 18.7.2020 / Dom Albrechtovcov, Kapitulská 1
odporúčame!