film
festival

Festival Áčko - online

24. ročník festivalu študentských filmov od 13. do 15. novembra bude online. Víťazné pásmo filmov odvysiela RTVS 15. novembra o 23:25 na Dvojke. Súťažná sekcia prinesie 28 filmov, z toho 18 hraných, 7 dokumentárnych a 3 animované filmy. Mimo súťaže budú dve ďalšie sekcie filmov.

odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Festival prebehne v online priestore, na webstránke Áčko.

Pozrite si zoznam filmov v súťažnej sekcií

Víťazné pásmo filmov odvysiela Rozhlas a televízia Slovenska a to už 15. novembra o 23:25 na Dvojke.

Súťažná sekcia festivalu prinesie 28 filmov z toho 18 hraných, 7 dokumentárnych a 3 animované filmy. Ceny sa odovzdávajú v kategóriách:

najlepší film, najlepší hraný film, najlepší dokumentárny film, najlepší animovaný film, najlepší scenár, najlepšia kamera, najlepší zvuk, najlepší strih, najlepšie vizuálne efekty a najlepší divácky film​.

O výbere víťazných filmov bude rozhodovať porota v zložení : Zuzana Gindl-Tatárová, Anton Šulík, Zuzana Aufrichtová, Tomáš Danay, Ivan Brachtl a Tomasz Wierzbicki.

Mimo súťažnej sekcie prinesie festival dve pásma filmov.

Throwback sekcia ukáže študentské filmy aktuálnych pedagógov filmovej fakulty (napr.Peter Bebjak).

CILECT sekcia prinesie výber najlepších svetových študentských filmov za posledný rok.

Súčasťou programu bude aj online masterclass so skladateľom filmovej hudby Vladimírom Martinkom. Hudba rodáka zo Žiliny je známa z filmov Legenda o lietajúcom Cypriánovi, Láska na vlásku, Únos, Sviňa a iných.

Druhý masterclass predvedie Mano Khalil, režisér kurdsko-švajčiarskeho pôvodu, ktorý vyštudoval Filmovú fakultu VŠMU. Introduction k jeho tvorbe prednesie Stanislav Párnický.

 

Odporúčame

koncert

Slobodná Európa

Slobodná Európa sa po roku a pol vráti na koncertné pódiá, aby si uctila pamiatku, nedávno zosnulého zakladateľa kapely Braňa...Viac
13.8.2021 - 28.8.2021 / Galéria Slovenskej výtvarnej únie / Umelka
odporúčame!
divadlo

NeferNefer & Burlesque Show

Božská NeferNefer uvádza svoju Burlesque show! Zvodné vystúpenia rozkošných slečien sprevádza noblesa, humor, kvalitná hudba a...Viac
So 12.6.2021 / Red Cat Cabaret Club
odporúčame!
výstava

Poklad Inkov

Spoznajte príbehy Inskej ríše, ktorá zrodila tých najodvážnejších bojovníkov, kde starodávne kultúry vládli oceánu a kde králi...Viac
1.1.2021 - 30.9.2021 / Historické múzeum SNM
odporúčame!
iná akcia

Trhy starožitností Červený Kameň - zrušené

So 26.6.2021 / Hrad Červený kameň SNM
odporúčame!