festival

City Sounds Festival 2022

Kinga Głyk, Nicola Conte, Cox / Kollar / Raineri, Alfredo Rodriguez Trio, Darkness Positive, Uniqat a mnoho iných na festivale Citysounds.

odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Počas posledného septembrového víkendu (23. a 24. septembra) sa vo Veľkom koncertom a komornom koncertnom štúdiu Slovenského rozhlasu uskutoční 9. ročník mestského hudobného festivalu City SoundsBratislava. Na dvoch pódiách sa vystriedajú žánrovo pestrí interpreti namixovaní z medzinárodne uznávaných hudobníkov a etablovaných či začínajúcich pozoruhodných zjavov z našich končín.

Sobota 23.9 (od 18.00)

Sála 1

Lukáš Oravec Orchestra
Cox / Kollar / Raineri
Kinga Głyk

Sála 2
Džez a hrúza
Trilobeat

Sobota 24.9. (od 18.00)

Sála 1
Nikola Bankov Band
Alfredo Rodriguez Trio
Nicola Conte & Spiritual Galaxy

Sála 2
Darkness Positive
Baroque Goes Jazz Trio
Uniqat

---

Talent hudobníka pôvodom z Kuby, Alfreda Rodrígueza, rozpoznal už v roku 2006 na Montreux Jazz Festivale samotný Quincy Jones. Klavirista, nominovaný v minulosti napríklad na cenu Grammy a hrajúci na nespočetnom množstve svetovo uznávaných festivalov so svojím triom do Bratislavy prinesie spojenie energie a virtuozity. Hoci má klasické hudobné vzdelanie, v jeho prejave je cítiť fascinácia tanečnou hudbou z barov v Havane, ako aj progresívny jazz Keitha Jarretta a Chicka Coreu. Známy je tiež prerábkami komerčne známych kúskov, ktorým dáva kubánsky nádych. Podarilo sa mu to napríklad pri skladbe Thriller alebo hudbe k filmu Star Wars.

„Už roky si za prioritu kladieme predstaviť slovenskému divákovi najlepších svetových umelcov a propagovať najnovšie hudobné trendy. A potvrdzuje sa to aj výberom interpretov, ktorí navštívia Slovensko začiatkom jesene, “ hovorí jeden z organizátorov festivalu Matej Šálek.

Ďalšou lahôdkou v programe je zázračná, ešte len 25-ročná poľská basgitaristka Kinga Głyk. Okrem pódiových ocenení má jej inštrumentálna virtuozita v spojení s pozitívnym prejavom tiež tisícky sledovateľov v online priestore. S povestným klobúkom na hlave a heslom „hranie hudby by nám malo prinášať radosť, nie stres“ stále pracuje na zdravom prístupe k hudbe.

Talian Nicola Conte je spájaný s prepájaním acid jazzu s bossanovou a prvkami starých talianskych melódií. Je známy nielen ako gitarista, ale aj ako producent či tvorca remixov.

Domáca scéna ponúkne sviežosť a rozmanitosť

David Kollar je etablovaný slovenský hudobník s množstvom medzinárodných spoluprác a tento typ vystúpenia zvolil aj pre City Sounds, kde sa predstaví v triu. Pôjde o jedinečné živé improvizované vystúpenia „Hudby štvrtého sveta“, teda hudby neurčitého žánru či kultúrneho prostredia v zostave David Kollar, Rick Cox a Paolo Raineri, doprevádzanej štúdiovým a koncertným zvukárom Arnaudom Mercierom. Pôvodcom pojmu „Hudba štvrtého sveta“ je americký skladateľ a trubkár John Hassell, ktorý ho pomenúva ako unikátne spojenie hudby klasickej, starej, s modernou, digitálnou, hudby komponovanej a improvizovanej, hudby východnej a západnej.

V medzinárodnom, 13- člennom zoskupení Lukáš Oravec Orchestra, ktoré získalo cenu Radio Head Awards za jazzovú nahrávku roka sa stretávajú hudobníci z Česka, Maďarska, USA, Nemecka a Slovenska. Debutový album Light of Blue je právom považovaný za jeden z najlepších orchestrálnych počinov minulého roka u nás.

Permanentky od 25€, denné vstupenky od 15€

Reportáž o priebehu minulého ročníka si môžete prečítať na hudba.sk

Festival City Sounds vznikol v roku 2012 na základe dopytu vzdelaného publika po kvalitných hudobných zážitkoch.

Promotéri a producenti stojaci za hudobnou tradíciou tohto festivalu majú množstvo skúseností s organizovaním hudobného života, koncertov a festivalov na Slovensku, kde za krátky čas dokázali predstaviť unikátnych umelcov z celého sveta ako je Macy Gray, Jane Birkin, Gregory Porter, Cassandra Wilson, Stanley Clarke, Branford Marsalis, Al Di Meola, Lisa Simone, Postmodern Jukebox, Incognito, Jose James, Liz Wright, John Scofield, Gonzalo Rubalcaba, Dianne Reeves, Kurt Elling, Victor Wooten, Mario Biondi, Marcus Miller, Jamie Woon, Koop, Candy Dulfer, Randy Brecker, ale aj významné slovenské hviezdy ako slovenský rodák Andreas Várady, Juraj Griglák, Hana Gregušová, orchester Cappella Istropolitana, Lash&Gray alebo Sisa Fehér.

Odporúčame

koncert

Preoccupations (CAN)

So 4.3.2023 / Nová Cvernovka
odporúčame!
film

Tizian - ríša farieb

So 11.2.2023 / Kino Nostalgia
odporúčame!
film

Menu

So 4.2.2023 / Kino Nostalgia
odporúčame!
divadlo

Muži sa minuli (Dáša, Rút & Sisa)

Čierna komédia o manželstve. V hre je všeličo naopak – Viktor Horján, Martin Meľo a Martin Hronský hrajú tri ženy a všetkých...Viac
So 25.2.2023 / GUnaGU
odporúčame!