Táto akcia sa konala v minulosti

A to jednak formou hosťovaní v projektoch, ale hlavne zadávaním priamych hudobných objednávok spoločných projektov festivalom.

Festival City Sounds prináša slovenskému publiku už od roku 2013 koncerty najvyššej svetovej úrovne v oblasti jazzu a z neho vychádzajúcich hudobných žánrov ako soul, blues, funk, worldmusic, ale aj vystúpenia vážnej a súčasnej hudby, či vzájomnú fúziu týchto žánrov.

Zároveň si festival kladie za cieľ prezentovať ojedinelé hudobné žánrové fúzie a kolaboráciou špičkových slovenských a svetových umelcov, vytvárať novú kvalitu s puncom originality a realizovať svetové premiéry hudobných projektov.

Festival prebieha na troch separátnych pódiách, počas dvoch dní.

Svetoznámi hudobní virtuózi zo Slovenska Janoska Ensemble budú koncertovať v Bratislave už 24. novembra. Ako hosťa si tento rok do Bratislavy pozvali známeho amerického trombonistu Luisa Bonillu. Na festivale sa počas dvoch dní (24. a 25. novembra) predstaví aj americká senzácia The Baylor Project, beatboxová one woman šou Kid Be Kid či slovenský klavirista Ondrej Krajňák a 9-členný projekt Altar Ensemble dvojice Nikitin – Šrámek. 

Americká senzácia The Baylor Project, beatboxová one woman šou Kid Be Kid či slovenský klavirista Ondrej Krajňák a projekt Altar Ensemble dvojice Nikitin – Šrámek, to sú prvé zverejnené mená osláv 10tich rokov koncertov pod značkou City Sounds. Organizátori pripravili pre fanúšikov počas dvoch dní – 24. a 25. novembra 2023 - 12 koncertov na troch pódiách v priestoroch Slovenského rozhlasu.

Na Slovensku koncertujú málo a ich vystúpenia sú vždy vypredané. Janoska Ensemble, svetoznámi hudobní virtuózi zo Slovenska, budú koncertovať v Bratislave už 24. novembra na City Sounds Festivale 2023. Ako hosťa si tento rok do Bratislavy pozvali známeho amerického trombonistu Luisa Bonillu.

Robert Pospiš/Martin Sillay a ich hostia koncertne odpremiérujú Piesne na dobrú noc.

Viac info

Vstupné: permanentka 29€/59€ // denné vstupenky 19€/39€

Festival City Sounds vznikol v roku 2012 na základe dopytu vzdelaného publika po kvalitných hudobných zážitkoch.

Promotéri a producenti stojaci za hudobnou tradíciou tohto festivalu majú množstvo skúseností s organizovaním hudobného života, koncertov a festivalov na Slovensku, kde za krátky čas dokázali predstaviť unikátnych umelcov z celého sveta ako je Macy Gray, Jane Birkin, Gregory Porter, Cassandra Wilson, Stanley Clarke, Branford Marsalis, Al Di Meola, Lisa Simone, Postmodern Jukebox, Incognito, Jose James, Liz Wright, John Scofield, Gonzalo Rubalcaba, Dianne Reeves, Kurt Elling, Victor Wooten, Mario Biondi, Marcus Miller, Jamie Woon, Koop, Candy Dulfer, Randy Brecker, ale aj významné slovenské hviezdy ako slovenský rodák Andreas Várady, Juraj Griglák, Hana Gregušová, orchester Cappella Istropolitana, Lash&Gray alebo Sisa Fehér.

Odporúčame

výstava

Péefka nielen ako pozdrav

Prezentácia novoročných pozdravov zo zbierky Mariána Mudrocha (1945 – 2019) predstavuje veľkú tému a fenomén umenia. Poskytuje...Viac
5.12.2023 - 1.3.2024 / Galéria Slovenského rozhlasu
odporúčame!
film

Lietanie pre začiatočníkov

Čierna komédia o tom, ako sa vyrovnať so svojimi strachmi. Banda bojazlivých cestujúcich sa chystá zúčastniť špičkového...Viac
Kino Kultúrka Stupava / Kino Lumière / Cinema City Eurovea
odporúčame!
film

Tretí koniec palice

Inakosť v inakosti. Čo znamená byť iný v komunite, ktorá je sama osebe vyčlenená zo spoločnosti? Dokument sleduje osudy Rómov,...Viac
Pi 23.2.2024 / Kino Kultúrka Stupava
odporúčame!
divadlo

Generácia Z: Krása nevídaná

27.2.2024 - 15.4.2024 / DPOH
odporúčame!