divadlo

Slovenské tance (Životy svetiel) / 29.5. - Zrušené

Trinásť tancov orchestrálnej suity slovenského skladateľa a hudobníka žijúceho v New Yorku Petra Breinera v choreografii a réžii mladej slovenskej choreografky, ktorá sa už s úspechom etablovala v Európe, Natálie Horečnej.

Táto akcia sa konala v minulosti
Dátum premiéry:
19.02.2016, Pi

29.5.2018 - je predstavenie zrušené

Trinásť tancov orchestrálnej suity slovenského skladateľa a hudobníka žijúceho v New Yorku Petra Breinera má základ v slovenských ľudových piesňach – ako podobné suity iných skladateľov – Bartóka, Dvořáka, Brahmsa, Beethovena, Kodályho, Borodina atď.

Metamorfované mnohými vrstvami Breinerovho hudobného jazyka obsahujú prvky džezu, folklóru a improvizácie. Hudba, inšpirovaná šestnástimi ľudovými piesňami najmä z východoslovenského regiónu, je plná farebných kontrastov, energie, nezvyčajných inštrumentácií a humoru.

Inscenovanú verziu suity uvádzame v choreografii a réžii mladej slovenskej choreografky, ktorá sa už s úspechom etablovala v Európe – – Natálie Horečnej. Jej súčasná choreografia, ovplyvnená impulzmi zo sveta, obohatí slovenské tance o nový, moderný tanečný rozmer.

Hudobné naštudovanie: Peter Breiner
Dirigent: Peter Breiner
Libreto, choreografia, réžia: Natália Horečná
Kostýmy: Lea Fekete
Scéna: Peter Janků

------------

Vstupné: 20 €, 16 €,12 €, 10 €
vstupenky si zakúpite v pokladni SND alebo na stránke divadla.

 

 

Odporúčame

výstava

Československý filmový plagát: Výstava plagátov Zdeňka Zieglera

V Kine Lumière pokračuje celoročný výstavný cyklus Zlatá éra československého filmového plagátu, ktorý pripravil Pavel Rajčan,...Viac
18.6.2025 - 15.9.2025 / Kino Lumière
odporúčame!
party

Party life

Pi 25.7.2025 / Good Life Club
odporúčame!
koncert

These New Puritans (UK)

These New Puritans po prvýkrát v Bratislave v rámic koncertnej série EX:CLASS.Viac
Ne 26.10.2025 / Majestic music club
odporúčame!
koncert

Lash & Grey feat. Oskar Török

Št 31.7.2025 / Staromestské centrum KaV - Zichyho palác
odporúčame!