divadlo

Simone Sandroni: Let There Be Light

Záverečným predstavením Nu Dance Fest 2024 bude predstavenie vytvorené špeciálne na objednávku festivalu talianskym choregrafom a režisérom, zakladajúcim členom súboru Ultima Vez Simone Sandronim.
odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti
Dátum premiéry:
14.04.2024, Ne

Čo existuje pred tým, ako sa narodí láska, ako sa narodí život alebo predstavenie? Z čoho sa rodí láska a z čoho šou? Odkiaľ pochádzajú obrazy a zvuky? Zvuky, ktoré prenikajú do ticha alebo ktoré utešujú ducha a odkiaľ pochádza svetlo, ktoré pretína temnotu alebo nás upokojuje a vedie cez temnotu? A čo, prečo alebo kto za tým všetkým stojí, kde a kedy môžeme nájsť odpovede či príčiny? A stále sa čudujem, odkiaľ pochádza tragédia, smiech a poézia.

Po predstavení sa uskutoční diskusia s tvorcami. Začiatok diskusie cca 10 min po skončení predstavenia. Moderuje Dáša Čiripová.

Jazyk: slovenský, anglický
Dĺžka predstavenia: 40 min.

Vstupné: predpredaj 9€ / seniori, ZŤP 1€

 

                                         

Predstavenie je súčasťou festivalu súčasného tanca a pohybového divadla Nu Dance Fest 2024. Pozrite si kompletný program.

Tvorivý tím:
Režia, choreografia: Simone Sandroni
Prvý nápad: Honza Malík
Dramaturgia: Petra Fornayová
Účinkujú: Gréta Gerbocová, Michal Kušnier, Naďa Štefániková, Cyprián Šulej a The Performing Tribe Comp.
Technická podpora: Juraj Čech, Jozef Čabo, Martin Hodoň, Robert Klváček
Technický dohľad: Boris Adamčík, Peter Dolog

Simone Sandroni je choreograf a režisér. V roku 1987 bol zakladajúcim členom Ultima Vez Company v Bruseli, s ktorou spolupracvoal do roku 1992. V roku 1993 založil vlastnú skupinu Ernesto v Bruseli. V roku 1996 založil v Prahe spolu s Lenkou Flory medzinárodnú tanečnú skupinu Déjà Donné, ktorá bola pravidelne prezentovaná v Európe, Severnej Amerike a Ázii. Okrem autorksých predstavení vytvoril množstvo diel pre festivaly, nezávislých umelcov a školy v Nemecku, Belgicku, Švajčiarsku, Taliansku, Kanade, Českej republike, na Slovensku a v Slovinsku (Bayerisches Staatsballett Mníchov, Národné divadlo Praha, Tanztehater Bielefeld, Festival de Beweeging Antwerp, Theater Varia Brussels, Sosta Palmizi Taliansko, Duncan Centre Konzervatórium Praha, VŠMU v Bratislave, Four Chambers Dance Projects Toronto, Luzerntanz am Luzernertheater, En-Knap Group Ljubljana). V rokoch 2015 – 2022 pôsobil ako hlavný choreograf a umelecký šéf Bielefeld Theatre Dance Company v Nemecku, v rokoch 2008 – 2016 bol choreografom v rezidencii Bayerische Staatsoper a v rokoch 1999 – 2002 v Luzernertheater vo Švajčiarsku.

Odporúčame

literárna akcia

Veronica Raimo: Nič pravdivé

Literárne stretnutie: Veronica Raimo v rozhovore s Tamarou Simončíkovou Heribanovou. Veronica Raimo prekračuje vo svojej knihe...Viac
St 5.6.2024 / Martinus na Obchodnej ul.
odporúčame!
festival

Jarné BJD: The Wooten Brothers, Mike Stern Band

Ut 21.5.2024 / Majestic music club
odporúčame!
koncert

Prago Union & live band (CZ)

Česká hip-hopová legenda Prago Union vystúpi v auguste opäť na lodi Pink Whale.Viac
Pi 30.8.2024 / Pink Whale - od piatku otvorené
odporúčame!
film

Národ veľrýb

Dychberúca púť nežných obrov. Séria doteraz nevidených podvodných záberov prináša veľryby bližšie k divákom: môžeme počuť...Viac
Kino Kultúrka Stupava / SĽUK / Kino Lumière / Kino Lúky / Artkino Za zrkadlom / Cinema City Eurovea / Cin...
odporúčame!