divadlo

Natreté strachom

Divadlo NoMantinels – Andrej Kuruc: Natreté strachom. Inscenácia inšpirovaná životnými príbehmi žien, ktoré prišli na Slovensko z cudziny.

Táto akcia sa konala v minulosti

O tom, prečo ženy z druhých krajín utekajú na Slovensko, prečo je pocit slobody silnejší ako príslušnosť k domovine a prečo túžba po uplatnení sa prebíja otrávené slová a pohľady domorodcov z krajiny, do ktorej sa presťahovali. Inscenácia je čiastočne inšpirovaná skúsenosťami žien, ktoré prišli na Slovensko z cudziny.

„A ticho. Dlho. Dlho ticho. Konečne. Môj dom. Hurá. Je otvorené. Jedna veľká diera v stene. Schody. Ešte raz schody. Náš byt. Otváram si. Šťuknem vypínačom. Elektrina. Zmizla. Chcem sa napiť. Kohútiky sú vyschnuté. Čas zastal. Len prach počíta letopočty… Utekám. Naháňa ma. Strach. Trhá mi šaty…“

Inscenácia vznikla v rámci spoločného projektu s Bábkovým divadlom na Rázcestí z Banskej Bystrice pod názvom Ženské úteky.

Projekt je realizovaný s finančnou podporou Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky v rámci dotačného programu Podpora a ochrana ľudských práv a slobôd. Za obsah tohto dokumentu je výlučne zodpovedný OZ Nomantinels.

Réžia: Zuzana Liptáková
Účinkujú: Martina Zemancová, Lýdia Petrušová, Lenka Čierniková/Gréta Srnová, Zuzana Liptáková

Odporúčame

festival

Uprising 2024

30.8.2024 - 31.8.2024 / Zlaté piesky
odporúčame!
film

Máme prachy!

Je pravdepodobnejšie, že Vás zasiahne meteorit ako to, že vyhráte v lotérii. Ale pre pár šťastlivcov sa splnený sen rýchlo zmení...Viac
24.7.2024 - 26.7.2024 / Kino Lumière
odporúčame!
prednáška / diskusia

Tekuté zlato s čarovnou žiarou na veži Starej radnice

Št 15.8.2024 / Stará radnica MMB
odporúčame!
film

Letné svetlo a potom príde noc

Ut 13.8.2024 / GMB - Mirbachov palác
odporúčame!