divadlo

Madame de Pompadour - online

Muzikál o najznámejšej milenke kráľa Ľudovíta XV o láske, žiarlivosti a dvorných intrigách so Sisou Sklovskou v hlavnej úlohe.

Táto akcia sa konala v minulosti
Dátum premiéry:
12.02.2016, Pi

Výpravný muzikál o najznámejšej a najpôvabnejšej milenke kráľa Ľudovíta XV., ktorá zo zákulisia usmerňovala chod francúzskych dejín v polovici 18. storočia.

Predstavuje Madame de Pompadour ako inteligentnú ženu, ktorá sa presadila vo svete ovládanom mužmi, no zaplatila za to vysokú cenu - absenciu skutočnej lásky.

V projekte autorskej trojice Horňák - Kákoš - Brezáni sa predstavia také hviezdy ako Sisa Sklovska, Štefan Skrúcaný, Jozef Vajda, Maroš Kramár, Ján Slezák, Patrik Vyskočil, Lucia Vráblicová a ďalší.

Muzikál nadväzuje na predchádzajúci úspešný projekt tejto autorskej trojice - muzikál Mata Hari - ktorý sa stretol s veľkou odozvou doma aj v zahraničí. Chce byť však v mnohom iný - hravejší, ľahší, zábavnejší. Zavedie nás do doby galantného sladkého Francúzska, do času zábav, dvorských intríg a buričských básnikov. Do doby, ktorá žila krédom - po nás potopa!

Réžia: Martin Kákoš
Účinkujú: Sisa Sklovska a.h., Štefan Skrúcaný a.h./Stano Král a.h., Pavol Plevčík, Patrik Vyskočil/Ján Slezák, Lucia Vráblicová, Karin Olasová, Tomáš Majláth, Ján Mistrík, Maroš Kramár a.h./Jozef Vajda a.h., Karol Čálik, Martin Kaprálik

dĺžka predstavenia: 180 min. s prestávkou

Kúpiť vstupenku za 10€

ObrázokObrázokObrázok

Odporúčame

výstava

Akcia ZET - umenovedná výprava

19.11.2020 - 27.6.2021 / Slovenská národná galéria Bratislava
odporúčame!
výstava

Ako sa hrali naši...

Múzeum mesta Bratislavy sprístupňuje od 12. 12. 2020 výstavu historických hračiek pod názvom Ako sa hrali naši... Svet hry a...Viac
12.12.2020 - 9.1.2022 / Múzeum mesta Bratislavy MMB
odporúčame!
koncert

Judas Priest

Po 12.7.2021 / Axa Aréna NTC
odporúčame!
koncert

Výročný koncert SF - online

Slovenský komorný orchester oslávi 60. výročie svojho založenia nedeľným koncertom.Viac
Ne 28.2.2021 / Slovenská filharmónia
odporúčame!