divadlo

Iago

Muzikál podľa geniálnej Shakespearovej drámy Othello. Geniálna klasická milostná dráma, moderne spracovaná, prenesená hudbou do pálčivej súčasnosti. Rozprávaná tak, ako to prežíva Shakespearov najslávnejší zloduch Iago. Budete ho milovať...

Táto akcia sa konala v minulosti

 

Janek Ledecký - kultový český spevák a skladateľ  - spolu s jedným z najslávnejších muzikálových režisérov Američanom Robertom Johansonom prichádzajú s nečakaným a veľmi atraktívnym uchopením klasiky. Othello, Desdemona, IAGO a ich najbližší sa presúvajú zo Ženevy do pevnosti Citadel na Strednom východe. Tam, kde sa dodnes nevera trestá ukameňovaním. Jediné, čo sa za posledných desaťtisíc rokov vyvinulo, sú technológie. Ľudské vášne - láska, nenávisť, túžba po moci, žiarlivosť - zostávajú rovnaké, ako v dobe kamennej. Či už ste vyzbrojený pästným klinom, alebo automatickou puškou s laserovým zameriavačom. A človek zostáva voči nim rovnako bezbranný. 

William Shakespeare napísal drámu Othello, murín benátsky pre divadlo Globe v roku 1603. Od tej doby uzrel Othello svetlá rámp v stovkách naštudovaní a v tisíckach repríz po celom svete. Dočkal sa tiež šiestich slávnych filmových prepisov. Jediným úspešným pokusom interpretovať Othella hudbou bola zatiaľ Verdiho klasická opera z roku 1887.

Iago
Réžia:
Robert Johanson
Obsadenie: Janek Ledecký / Martin Kaprálik, Lukáš Pišta, Miroslava Gális Partlová / Dominika Richterová a ďalší

Dĺžka podujatia: 195 min. s prestávkou

---------

Vstup: 28€ / 33€

Odporúčame

koncert

Gareth Davis + Ensemble Spectrum + Stratocluster

St 25.5.2022 / A4 - priestor súčasnej kultúry
odporúčame!
letný festival

Brutal Assault 2022

9.8.2022 - 13.8.2022 / Pevnost Josefov, Jaroměř
odporúčame!
divadlo

Kým prídu Stouni...

17.5.2022 - 30.6.2022 / Slovenské národné divadlo - Činohra
odporúčame!
vážna hudba

Viva Musica! Jakub Józef Orliński & Il Pomo d‘Oro: Facce d’amore

Št 23.6.2022 / Slovenské národné divadlo - Historická budova
odporúčame!