divadlo
iná akcia

Hrozná, príbeh o víne a vine dvoch sestier s ochutnávkou vína

Inscenácia "Hrozná", vás zavedie do tajomného sveta malého vinárskeho mestečka Svätý Jur.
Dve sestry sa spoločne s divákmi stretávajú pri tej najhoršej rodinnej situácii. Na kare vlastného otca, slávneho vinára. Zanecháva im neobyčajnú tajnú knihu receptov a v poslednej vôli ich žiada, aby spoločne dokončili to najlepšie víno. Po predstavení prebieha degustácia vína z vinárstva "Víno Achberger" zo Svätého Jura.
odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Téma rodiny a odpustenia sa prelína s legendami o Šúrskom drakovi, nebezpečnej Človečej hlave a príbehoch o vzniku vína, ktoré ako prvé vypestoval Noe po potope sveta. Inšpirovali sme sa legendami, ktoré spísala spisovateľka a Svätojurčanka Viola Almássyová v knihe Šúrsky drak a iné zlovesti.

Nežný až naivný humor a absurdné situácie sú podporené pivničnou atmosférou, kde spoločne s nami ochutnáte výborné víno alebo mušt pre deti od “nášho ocka”. Je ním vždy vinár z Malokarpatskej oblasti. Predstavenie týmto dostáva ďalší rozmer.

Dozviete sa o lokálnej histórii, zažijete divadlo priamo v pivničných priestoroch a pocítite na jazyku skvelú prácu vinárov, ktorí robia jedno z najlepších vín na Slovensku.

Predstavenie je vhodné pre dospelých a deti od 9 rokov.
Vstupné:
dospelí: 10€
, deti: 7€

Tento projekt finančne podporili:

MČ Bratislava - Staré Mesto
Bratislavský samosprávny kraj
Fond na podporu umenia

Tvorivý tím:


Koncept, scenár, réžia: Mgr.art Lucia Svobodová,

Scenár, dramaturgia, hudba: Mgr.art Mariana Bódyová


Dramaturgia, video, scénografia, svetlo: Ing. Tomasz Schaefer


Hlas otca: Mgr.art Boris Báčik


Preklady do svätojurského nárečia: Viola Almássyová, Beáta Vlasáková

Produkcia: Mgr.art Magdaléna Čisárová

Hrajú: Lucia Svobodová, Mariana Bódyová


Svetlo: Jakub Ťapucha/Tomasz Schaefer

Občianske združenie Anima-Act spája profesionálov z divadelného prostredia. Názov je skratkou latinského Anima Activa, spájajúca v sebe dušu, život, vánok s činom a aktivitou. Naše činorodé duše, ktoré stoja za týmto názvom sa sústreďujú na neordinárnu cestu autorského chápania divadla, ktorú pretavujú cez rôzne výtvarné formy.

Anima-Act sa inšpiruje súčasnými témami, ktoré však majú korene hlboko v našom podvedomí, animálnom ja. Tvoríme inscenácie a projekty ako pre dospelých tak aj pre deti. 
Anima-Act má pre nás ešte jeden význam, tým je animácia. Fokusujeme sa na prácu s materiálom, objektom, hmotou, ktorý plasticky spracovávame v našej tvorbe prostredníctvom oživovania.

 

Akciu a všetky informácie o nej pridal na Citylife.sk priamo organizátor Anima - Act. Redakcia nezodpovedá za prípadné nepresnosti, chyby, a zmeny. Ak organizujete akciu, na Citylife.sk a Kidstown.sk ju môžete pridať na adrese pridaj.citylife.sk.

Odporúčame

festival

Urban Market 2024 (Spring Edition)

31.5.2024 - 2.6.2024 / Fakulta architektúry a dizajnu STU
odporúčame!
divadlo

Eva Vozárová, Fero Király: All You Can Eat (premiéra)

Pi 7.6.2024 / PAKT kultúrne centrum
odporúčame!
film

Cézanne - Portréty života

Fascinujúce objavovanie génia Paula Cézanna vo filme, ktorý mapuje vôbec prvú výstavu venovanú Cézannovým portrétom, ktorá sa...Viac
So 22.6.2024 / Kino Nostalgia
odporúčame!
divadlo

Muži sa minuli (Dáša, Rút & Sisa)

Čierna komédia o manželstve. V hre je všeličo naopak – Viktor Horján, Martin Meľo a Martin Hronský hrajú tri ženy a všetkých...Viac
Št 30.5.2024 / GUnaGU
odporúčame!