divadlo
iná akcia

Hrozná + ochutnávka vína

Svätý Jur je vinohradnícke mestečko v Malých Karpatoch, s bohatou históriou opradenou mnohými legendami. Rodáčka z Jura spisovateľka Viola Almássyová a jej kniha "Šúrsky drak a iné zlovesti", nás inšpirovala k vytvoreniu bábkovej inscenácie "Hrozná". Téma rodiny a odpustenia sa zrkadlí v príbehu dvoch sestier, ktoré na kare svojho otca odhaľujú tajomstvá Svätého Jura, a tiež ich vinohradníckeho rodu. Príďte s nami zažiť ich cestu k "dorobeniu" toho najlepšieho vína.
odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Táto komorná site-specific inscenácia je vytvorená špeciálne pre priestor vinohradníckych pivničiek, kde jej čaro vyniká ešte viac. Je vhodná pre všetkých, ktorí milujú legendy, tajomstvá, humor a dobré víno. 

Upozornenie: Víno a jeho ochutnávka je súčasťou predstavenia, preto ak vezmete svoje ratolesti (od 10r.), ponúkneme im sladučký nealko mušt. 

Vstupné 9 € (kapacita obmedzená)
 

Tvorivý tím:


Koncept, scenár, réžia: Mgr.art Lucia Svobodová,

Scenár, dramaturgia, hudba: Mgr.art Mariana Bódyová


Dramaturgia, video, scénografia, svetlo: Ing. Tomasz Schaefer


Hlas otca: Mgr.art Boris Báčik


Preklady do svätojurského nárečia: Viola Almássyová, Beáta Vlasáková

Produkcia: Mgr.art Magdaléna Čisárová

Hrajú: Lucia Svobodová, Mariana Bódyová


Svetlo: Jakub Ťapucha/Tomasz Schaefer

Občianske združenie Anima-Act spája profesionálov z divadelného prostredia. Názov je skratkou latinského Anima Activa, spájajúca v sebe dušu, život, vánok s činom a aktivitou. Naše činorodé duše, ktoré stoja za týmto názvom sa sústreďujú na neordinárnu cestu autorského chápania divadla, ktorú pretavujú cez rôzne výtvarné formy.

Anima-Act sa inšpiruje súčasnými témami, ktoré však majú korene hlboko v našom podvedomí, animálnom ja. Tvoríme inscenácie a projekty ako pre dospelých tak aj pre deti.
Anima-Act má pre nás ešte jeden význam, tým je animácia. Fokusujeme sa na prácu s materiálom, objektom, hmotou, ktorý plasticky spracovávame v našej tvorbe prostredníctvom oživovania.

---

Projekt finančne podporili: Bratislavský samosprávny kraj, Nadácia ZSE
Partneri projektu: Malokarpatské múzeum v Pezinku, Ainova

Akciu a všetky informácie o nej pridal na Citylife.sk priamo organizátor Anima - Act. Redakcia nezodpovedá za prípadné nepresnosti, chyby, a zmeny. Ak organizujete akciu, na Citylife.sk a Kidstown.sk ju môžete pridať na adrese pridaj.citylife.sk.

Odporúčame

prednáška / diskusia

Debata A4: Neviditeľná klimatická kríza a aktivistické perspektívy

St 14.12.2022 / A4 - priestor súčasnej kultúry
odporúčame!
divadlo

Red Cat Romantique

Ľúbostná poetika, elegantná erotika, burlesque, praktické rady kombinované s názornou a dôslednou výukou Kámasútry, hudobné i...Viac
So 17.12.2022 / Red Cat Cabaret Club
odporúčame!
film

Let domov

Príbeh československých letcov RAF a ich cesta z okupovaného Československa cez Francúzsko, bitku o Veľkú Britániu a východný...Viac
28.11.2022 - 1.12.2022 / Kino Mladosť
odporúčame!
výstava

Gisela Weyde - Od Atény k Hére

Gisela Leweke-Weyde bola kunsthistorička, maliarka, grafička, archeologička, publicistka a reštaurátorka. Má obrovské zásluhy v...Viac
9.6.2022 - 4.12.2022 / GMB - Pálffyho palác
odporúčame!