divadlo

D1 (pracovný názov)

Stavba storočia, ktorá prenasleduje generácie občanov Slovenska, sa stala tradičným volebným sľubom politikov a babylonskou vežou našej krajiny.

Táto akcia sa konala v minulosti

Tvorcovia inscenácie D1 (pracovný názov) sa nesnažia faktami otrocky dokumentovať priebeh výstavby diaľnice, naopak, vytvárajú zvláštnu dramatickú formu, v ktorej vybrané jednotlivosti dláždia leitmotív sizyfovskej práce. Inscenácia tematizuje aj metaforické cesty, ktoré spájajú, mali by spájať, alebo hypoteticky v budúcnosti budú spájať dejiny s prítomnosťou, no môžu vzájomne prepájať aj rôzne názorové skupiny.

Výrazný výtvarný koncept Juraja Poliaka v réžii Lukáša Brutovského nemilosrdne otvára viacero sporných tém v slovenskej spoločnosti, ktorá v mnohých prípadoch neúnavne pracuje proti sebe – až tak, že stretnúť sa na spoločnej ceste je takmer nemožné. Aspoň zatiaľ. Do najbližších volieb. A roky plynú.

Réžia: Lukáš Brutovský 
Obsadenie: Barbora Palčíková, Alena Pajtinková, Nadežda Vladařová a ďalší

Dĺžka podujatia: 105 min.

Predstavenie je súčasťou festivalu Nová Dráma 2021

Vstupenky za 15€
 

Odporúčame

výstava

Marek Ormandík a Jakub Špaňhel - Podobnosti náhod

12.10.2025 - 18.1.2026 / Zoya Museum
odporúčame!
koncert

Peter & The Test Tube Babies (UK)

Britský punk rock v podobe kapely Peter and The Test Tube Babies v klube Randal.Viac
Št 29.1.2026 / Randal Club
odporúčame!
film

Cesta života

V romantickej dráme natočenej podľa svetového knižného bestselleru „The Salt Path“ prejdú manželia Raynor a Moth tisíckilometrovú...Viac
Ut 13.1.2026 / Kino Mier Senec
odporúčame!
film

Nepela

Olympijský víťaz zo Sappora 1972, krasokorčuliar Ondrej Nepela, sa vracia naspäť do Československa, aby sa stretol s realitou...Viac
Kino Mier Senec / Kino Lumière / Kino Nostalgia
odporúčame!