koncert

Peter & the Test Tube Babies

Punková kapela z Anglicka, ktorá je na svete už nejaký ten rok (desaťročia) "Peter and The Test Tube Babies" vystúpi v Randali.

odporúčame!
10.06.2022, Pi
Randal Club
20:00

Z britských ostrovov, z osídlia kráľovskej rodiny, poschodových autobusov, červených telefónnych búdok a punk rocku, prichádza druhá generácia pankáčov.  Peter and The Tube Babies 26. apríla v bratislavskom Randal Clube.

Petr a jeho deti zo skúmavky? Taký je preklad názvu vzrušujúceho britského punk rocku, ktorý síce nikdy nebol taký sprofanovaný ako The Ramones či Sex Pistols, ale napriek tomu bol a dodnes je u československých pankáčov veľmi obľúbený. Aj keď hudobníci nadviazali na tradíciu The Clash a spomínaných Sex Pistols, punk ako životný štýl brali viac uvoľnene.  Nihilizmus ani politikárčenie oboch kapiel im bolo cudzie. Na politiku a spoločenské problémy sa pozerali s nadhľadom a typickým britským humorom.

Peter and The Test Tube Babies vznikli v roku 1978 ako projekt Peta Bywaters v garáži jeho otca. Členovia kapely počúvali okrem rock and roll a punku aj metal, čo dodnes cítiť na ich tvrdšom, no stále melodickom, zvuku. Dohromady nahrali trinásť albumov a štúdiovú plodnosť využili aj pri raritných skladbách, ktoré sa ocitli na rôznych kompiláciách. A práve na týchto výberovkách sa s ich unikátnym soundom, tvoreným aj napr. kombináciou saxofónu a klavíra, stretlo mnoho ich neskorších fanúšikov. Zmysel pre iróniu potvrdili aj na nahrávke The $hit Factory, na ktorej urobili coververzie Kylie Minogue, alebo na poslednom albume That Shallot, kde si zobrali na paškál kalifornskú punkovú scénu v skladbe  Crap Californian Punk Band.

 

Odporúčame

film

Drive My Car

Film je adaptáciou poviedky Harukiho Murakamiho. Júsuke Kafuku je slávny divadelný herec a režisér, ktorý sa vyžíva v riadení...Viac
21.5.2022 - 22.5.2022 / Kino Lumière
odporúčame!
iná akcia

Dobrý trh na Panenskej

Myšlienka Dobrého trhu vznikla na Panenskej ulici, v záhrade evanjelického kostola.Viac
So 24.9.2022 / Panenská ulica a okolie
odporúčame!
divadlo

Uhol_92: Ponížení a krvilační

Št 19.5.2022 / A4 - priestor súčasnej kultúry
odporúčame!
vážna hudba

Viva Musica! Pianographique

Št 14.7.2022 / Koncertné štúdio Slovenského rozhlasu
odporúčame!