koncert

Peter & The Test Tube Babies

Punková kapela z Anglicka, ktorá je na svete už nejaký ten rok (desaťročia) "Peter and The Test Tube Babies" vystúpi v Randali.

odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Z britských ostrovov, z osídlia kráľovskej rodiny, poschodových autobusov, červených telefónnych búdok a punk rocku, prichádza druhá generácia pankáčov.

Peter a jeho deti zo skúmavky? Taký je preklad názvu vzrušujúceho britského punk rocku, ktorý síce nikdy nebol taký sprofanovaný ako The Ramones či Sex Pistols, ale napriek tomu bol a dodnes je u československých pankáčov veľmi obľúbený. Aj keď hudobníci nadviazali na tradíciu The Clash a spomínaných Sex Pistols, punk ako životný štýl brali viac uvoľnene.  Nihilizmus ani politikárčenie oboch kapiel im bolo cudzie. Na politiku a spoločenské problémy sa pozerali s nadhľadom a typickým britským humorom.

Peter and The Test Tube Babies vznikli v roku 1978 ako projekt Peta Bywaters v garáži jeho otca. Členovia kapely počúvali okrem rock and roll a punku aj metal, čo dodnes cítiť na ich tvrdšom, no stále melodickom, zvuku. Dohromady nahrali trinásť albumov a štúdiovú plodnosť využili aj pri raritných skladbách, ktoré sa ocitli na rôznych kompiláciách. A práve na týchto výberovkách sa s ich unikátnym soundom, tvoreným aj napr. kombináciou saxofónu a klavíra, stretlo mnoho ich neskorších fanúšikov. Zmysel pre iróniu potvrdili aj na nahrávke The $hit Factory, na ktorej urobili coververzie Kylie Minogue, alebo na poslednom albume That Shallot, kde si zobrali na paškál kalifornskú punkovú scénu v skladbe  Crap Californian Punk Band.

 

Odporúčame

výstava

Straty a nálezy

Pozývame na otvorenie novej výstavy Straty a nálezy, ktorá sa z dramaturgie schaubmarovských titulov tak trochu vymyká.Viac
5.11.2022 - 30.4.2023 / Schaubmarov mlyn v Pezinku
odporúčame!
koncert

The Legendary Pink Dots (UK)

Ne 19.2.2023 / Fuga
odporúčame!
party

Moody Selections

Pi 3.2.2023 / Manifest Bohéma
odporúčame!
výstava

Martin Kollár, Martin Štrba, Ester Sabik - Tekuté piesky

3.11.2022 - 19.2.2023 / GMB - Pálffyho palác
odporúčame!