divadlo

Človek s PAS

Človek s PAS (PAS znamená Porucha autistického spektra) je zvukovo-obrazová dokumentárna inscenácia vychádzajúca z textov kníh Martina Selnera Autismus & Chardonnay a Naoki Higašida Prečo skáčem.
Táto akcia sa konala v minulosti
Dátum premiéry:
19.11.2019, Ut

Autizmus ako vrodená pervazívna neurovývinová porucha sa stáva v posledných rokoch stále akútnejšou témou v celom spektre spoločnosti. Svetové epidemiologické štúdie CDC uvádzajú, že prevalencia PAS (poruchy autistického spektra) bola v roku 2018, 1 prípad na 59 detí, kým v roku 2008 to bol 1 prípad na 125 detí. So vzrastajúcim výskytom autizmu vzniká v medzinárodnom kontexte celý rad projektov skúmajúcich autizmus z rôznych perspektív, prispievajúcich k dôležitému skúmaniu potrieb ľudí s PAS a ich okolia. Akceptovanie neurodiverzity sa stáva neoddeliteľnou súčasťou modernej spoločnosti.

Skúste si predstaviť, svoj každodenný život potom, čo ste stratili schopnosť rozprávať. Zrazu je nad vaše sily vysvetliť , že ste hladný, unavený, alebo že vás niečo bolí. Nemáte možnosť porozprávať sa s priateľom. Skúste si predstaviť, že ste stratili nielen schopnosť komunikovať, zároveň vás bez varovania opustil aj váš vnútorný režisér, ktorý riadi vaše vnútorné myšlienky.

Fb event

 

Odporúčame

film

The Sound Is Innocent

The Sound Is Innocent je hravou a poetickou výpravou minulosťou a súčasnosťou elektronického zvuku. Hudba je hra aj ihrisko. A...Viac
Pi 13.12.2019 / Kino Lumière
odporúčame!
koncert

Árstíðir (IS)

Formácia Árstídir sa svojou tvorbou sa radí do nezameniteľnej skupiny islandskej hudobnej scény, ktorú charakterizujú zasnené...Viac
Št 19.12.2019 / Kulturák
odporúčame!
divadlo

Cirkus Scapin

Pi 24.1.2020 / DPOH Mestské divadlo
odporúčame!
koncert

Hviezda

So 14.12.2019 / .klub pod lampou
odporúčame!