divadlo

Bratislava v pohybe 2021: Anastasia Valsamaki: Body Monologue

Čo dokáže telo? Toto je nezodpovedaná logická otázka, ktorú sólo Anastasie Valsamaki prináša na scénu.

Táto akcia sa konala v minulosti

Anastasia Valsamaki

Pri skúmaní krehkej rovnováhy medzi skupinou a jednotlivcom, ako aj pri svojich malých sólach Anastasia vychádza z myšlienky čistého pohybu. Pre túto mladú choreografku predstavuje tanec spôsob myslenia a pozorovania, nad rámec naratívu alebo potreby príbehu. Vo svojej kariére kombinuje prácu tanečníčky a tanečnej pedagogičky s tvorbou vlastných diel.

Anastasia Valsamaki je absolventkou Gréckej národnej školy tanca (KSOT). Ako tanečníčka vystupovala v choreografiách Marthy Graham a Antona Lachkého v Hellenic Dance Company a spolupracovala s choregrafmi a choreografkami ako Millicent Hodson a Kenneth Archer, Mina Ananiadou, Kyriaki Nasioula, Stella Fotiadi a ďalšími.

V roku 2016 debutovala choreografiou Sync, s ktorou sa dostala do výberu Aerowaves ako jedna z dvadsiatich najsľubnejších mladých choreografov Európy za rok 2017. Sync bolo uvedené na Aerowaves Spring Forward 2017 v Aarhuse (Dánsko) a na festivale Athens & Epidaurus.

V roku 2018 spolupracovala s Gréckym národným divadlom ako pohybová poradkyňa a v tom istom roku mala premiéru jej choreografia Body Monologue na festivale Arc for Dance. V roku 2020 vytvorila DisJoint pre 7. Festival mladých choreografov Nadácie Onassis a získala cenu ARTWORKS a stipendium SNF Artist Fellowship Programme.

Vstupenky za 12€

Program festivalu Bratislava v pohybe

Body Monologue

Koncept & Choreografia: Anastasia Valsamaki
Spoluautorka & performerka: Gavriela Antonopoulou

Svojim výskumom Valsamaki odkrýva výrazové schopnosti tela, pričom naratív ovplyvňuje tanečný jazyk. Sledujúc štruktúru monológu sa choreografia vracia k výstižnému tichu tela z obdobia pred vznikom reči, ktoré sa vyjadruje prostredníctvom pohybu. Ticho pozostávajúce z gest, páuz, poddajných foriem a neznámych stavov tela priťahuje naše pohľady. Monológ tela prijíma premenlivosť významov, ktoré telo vyjadruje tancom.

Odporúčame

iná akcia

Vedecký seminár Alois Kolísek a Slovensko

28.10.2021 - 28.10.2021 / Múzeum dejín mesta - Stará radnica
odporúčame!
výstava

Miznúce telo

Výstava Miznúce telo je zážitkovou esejou o „miznutí" fyzických tiel v našich životoch. Všíma si všeobecný trend dekorporalizácie...Viac
9.10.2021 - 30.6.2022 / Schaubmarov mlyn v Pezinku
odporúčame!
koncert

Rádio_FM Night: Bert & Friends: 2050 Tour

Rádio_FM vás pozýva do Novej Cvernovky. Pripravili sme si pre vás príjemný program na štvrtok 28.10. s kapelou Bert & Friends.Viac
Št 28.10.2021 / Nová Cvernovka
odporúčame!
festival

Mesiac fotografie 2021

2.11.2021 - 30.11.2021 / Bratislava
odporúčame!