iná akcia
burza / blšák

Burzoblšák

Viete, aké výnimočné podujatie sa koná každú prvú sobotu v mesiaci? V areáli Základnej školy Pavla Marcelyho na Drieňovej ulici v Bratislave sa už tradične stretnete na  obľúbenom blšom trhu s názvom Burzoblšák.

Táto akcia sa konala v minulosti

Na Burzoblšáku nájdete nielen oblečenie ale aj handmade výrobky, platne, knihy, obrazy, starožitnosti a iné. V zóne s občerstvením vás budú čakať sladké a slané pochutiny, výborné limonády, sirupy, džemy, ta najlepšia káva a mnoho ďalšieho. Posedieť si budete môcť v oddychovej zóne a tradične vaše deti zabavíme na tvorivých dielňach a maľovaní na tvár Artlandia.* 

Burzoblšák sa koná vždy každú prvú sobotu v mesiaci v čase 8:00 - 14:00 hod. v priestoroch ZŠ Pavla Marcelyho na Drieňovej 16, okrem výnimočných prípadov.

Burzoblšák je komunitné podujatie, ktorého cieľom je recyklácia a znovuvyužitie starého a nepoužívaného oblečenia. Organizátorom ide o vytvorenie tradície mestského trhu s programom, podporou novovznikajúcich handmade výrobcov, stretávania sa a aktívneho využívania voľného času miestných obyvateľov v Ružinove.

Oblečenie a iné veci môžu predávajúci venovať detským domovom, ľuďom bez domova, ženám v núdzi alebo psím útulkom v Bratislave, do ktorých sa po škončení Burzoblšáku odnesú. Burzoblšák tiež podporuje projekty zamerané na podporu a pomoc ľuďom v núdzi v Bratislave, ale aj útulky pre zvieratá.

Vstup pre návštevníkov je zdarma.