burza / blšák

Burzoblšák

37. Burzoblšák na Drieňovej 16, ktorý sa uskutoční tradične 1. sobotu v mesiaci. Na Burzoblšáku nájdete nielen oblečenie ale aj handmade výrobky, platne, knihy, obrazy, starožitnosti a všetky znovuobjavené poklady z povaly.

 

V zóne s občerstvením vás čaká streetfood, domáce koláče, chutné pomazánky, výborné limonády, sirupy a ta najlepšia káva. Posedieť si budete môcť v oddychovej zóne a tradične vaše deti zabaví detská agentra Artlandia na tvorivých dielňach a maľovaní na tvár.

Burzoblšák sa koná vždy každú prvú sobotu v mesiaci v čase 8:00 - 14:00 hod. okrem výnimočných prípadov. Vstup pre návštevníkov je zdarma.

Program: 
9:00-13:00 Tvorivé dielne Artlandia
9:00-13:00 Maľovanie na tvár Artlandia

Burzoblšák je komunitné podujatie, ktorého cieľom je recyklácia a znovuvyužitie starého a nepoužívaného oblečenia. Ide nám o vytvorenie tradície mestského trhu s programom, podporou novovznikajúcich handmade výrobcov, stretávania sa a aktívneho využívania voľného času miestných obyvateľov v Ružinove. Oblečenie a iné veci môžu predávajúci venovať detským domovom, ľuďom bez domova, ženám v núdzi alebo psím útulkom v Bratislave, do ktorých sa po škončení Burzoblšáku odnesú. Burzoblšák tiež podporuje projekty zamerané na podporu a pomoc ľuďom v núdzi v Bratislave, ale aj útulky pre zvieratá.

Facebook udalosť
Rezervácie miest na: www.burzoblsak.sk/registracia

 Kde: v areáli ZŠ Pavla Marcelyho na Drieňovej ulici v Ružinove.