Po boku hollywoodskeho herca si vo westerne Mirage zahrali aj herci zo Slovenska

Vo westerne Mirage, ktorý v piatok otvorí 22. ročník Medzinárodného filmového festivalu Febiofest, si po boku hollywoodskeho herca Isaacha de Bankolé zahrali aj herci zo Slovenska.

blog

Do nového maďarsko-slovenského filmu obsadil Szabolcs Hajdu, jeden z najuznávanejších maďarských režisérov, Attilu Mokosa, držiteľa národnej filmovej ceny Slnko v sieti za hlavnú úlohu v snímke Ďakujem, dobre. Úlohu jedného z otrokov na farme, kde sa celý príbeh odohráva, zas zveril mladému nehercovi Adamovi Mihálovi, ktorý stvárnil hlavného protagonistu vo filme Môj pes Killer.

„Keď sme začali pracovať na tomto filme, niekto povedal, že je to exotická koprodukcia. Myslím si však, že by sme hneď po Česku mali koprodukovať filmy práve s Maďarskom, lebo je to logické aj z historického, aj z kultúrneho aj z geografického hľadiska. Teším sa, že sa do filmu dostalo až osem hercov zo Slovenska,” povedal slovenský koproducent filmu Mátyás Prikler. Za vznikom Mirage stojí aj jeho produkčná spoločnosť MPhilms.

Epizódne role v medzinárodnom filme stvárnili aj ďalší maďarsky hovoriaci herci zo Slovenska: Tibor Fabó, Géza Benkő a István Olasz hrajú spolu s Attilom Mokosom maďarských policajtov, postavu poštára predstavil László Nagy a otrokov na farme si okrem Adama Mihála zahrali aj Mátyás Dráfi a Lajos Vörös. 

Prečítajte si viac o filme Mirage a nezabudnite si pozrieť kompletný program festivalu Feiofest.