Kino Film Europe a pražské Kino Lucerna uvádzajú Festival víťazov

Kino Film Europe uvedie v dňoch 6. – 9. 2. 2014 Festival víťazov, prehliadku víťazných filmov, ktoré v roku 2013 získali prestížne ocenenia na najvýznamnejších medzinárodných filmových festivaloch sveta.

blog

Diváci sa tak môžu tešiť na filmy Pozícia dieťaťa – víťaz Zlatého medveďa z MFF v Berlíne, Život Adéle – víťaz Zlatej palmy z MFF Cannes, Sacro GRA – víťaz Zlatého leva na MFF v Benátkach a Veľká nádhera – snímka, ktorá získala Zlatý glóbus, Európsku filmovú cenu za Najlepší európsky film a Nomináciu na Oscara v kategórii Najlepší cudzojazyčný film.

V prvý februárový týždeň budú mať diváci možnosť vidieť filmy v pražskom Kine Lucerna a v bratislavskom Kine Film Europe.

Večerné predstaveniaKine Film Europe budú doplnené o lektorské úvody filmového kritika Petra Konečného.

Mediálnej spoločnosti Film Europe sa v roku 2013 podaril unikátny počin. Získala distribučné a televízne práva ku trom víťazným snímkam medzinárodných filmových festivalov, ktoré sú filmovými fanúšikmi i odborníkmi hodnotené ako jedny z najlepších. Navyše, tieto filmy spoločnosť zakúpila predtým ako samotné ocenenia získali.

„Vidieť naraz víťazov najlepších svetových festivalov ponúka unikátnu možnosť zachytiť trend európskej kinematografie. „Felliniovsky“ monumentálna Veľká nádhera, anticky tragická východoeurópska Pozícia dieťaťa, sonda do mikrosveta banality rímskej diaľnice Sacro GRA a ľudsky presná a preto smutná intimita Život Adéle, sú tým najlepším, čo Európa za rok nakrútila. Festival víťazov je profilovým festivalom Film Europe a najlepších českých a slovenských kín. Jeho organizáciou reagujeme na prirodzený dopyt po európskej kvalite, čo nás nesmierne teší. Poukazuje to na pozitívny vývoj preferencií a vkusu divákov,“ povedal o rozhodnutí organizovať Festival víťazov Ivan Hronec, prezident Film Europe Media Company.

Unikátom se môže pochváliť aj Medzinárodný filmový festival v Benátkach. Po prvý raz tu boli v minulom roku do Hlavnej súťaže zaradené dokumentárne snímky a jeden z nich, Sacro GRA, Zlatého leva za Najlepší film aj získal. Dokument režiséra Gianfranca Rosiho približuje divákom diaľničný okruh Ríma, ktorý dýcha svojím jedinečným a pozoruhodným životom. Snímka, kterú režisér pripravoval tri roky, bude mať na Slovensku v rámci Festivalu víťazov svoju festivalovú premiéru.

Program Festivalu víťazov
  • 6.2.

19:00 Pozícia dieťaťa

  • 7.2.

19:00 Sacro Gra

19:00 Život Adéle

19:00 Veľká nádhera