Febiopas pod vianočný stromček! Febiofest pripravil darček pre filmových nadšencov

Ako potešiť filmového nadšenca na Vianoce? Darujte pod stromček špeciálny Febio pas na blížiaci sa 24. ročník Medzinárodného festivalu filmových klubov Febiofest. Len do 31. decembra 2016 ho možno zakúpiť za zvýhodnenú cenu 10 €.

blog

Jeho držiteľovi umožní 10 voľných vstupov na akékoľvek festivalové projekcie počas bratislavského festivalového maratónu od 2. do 8. marca 2017 v Kine Lumière, Kine Mladosť, Foajé, Kine Klap VŠMU a v Artkine za zrkadlom. Tí diváci, ktorí si zakúpia Febiopas už teraz, budú mať možnosť vzhliadnuť výnimočný festivalový film iba za 1 €.

Febiopas možno zakúpiť od dnes v predpredaji prostredníctvom portálu inviton.sk a v hlavnom festivalovom dejisku – v Kine Lumière v Bratislave. Po vianočnej akcii sa cena Febiopasu postupne zvýši na dvojnásobok.

MFFK Febiofest prišiel s výhodnými permanentkami po prvý raz minulý rok a zaznamenal u návštevníkov úspech, rovnako ako celý 23. ročník. Ten navštívil rekordný počet divákov -  o vyše tretinu viac ako ročník pred tým. Celkovo až vyše 12-tisíc filmových fanúšikov sa zúčastnilo mesačného festivalového maratónu v 10 slovenských mestách, počas ktorého sa premietlo takmer 150 snímok na 250 projekciách.

MFFK Febiofest prinesie aj tento rok na plátna vyše stovky celovečerných a krátkych filmov v 10 sekciách – väčšina z nich zavíta k slovenským divákom v exkluzívnych predpremiérach priamo z prestížnych zahraničných prehliadok, a publikum bude môcť v premiérach spoznať aj domáce novinky či nahliadnuť do zlatého fondu svetovej kinematografie.

Kľúčovou programovou sekciou zostáva aj tento rok súťaž krátkych filmov s názvom V strede Európy. Filmári môžu ešte stále až do 31. januára 2017 prihlasovať svoje snímky prostredníctvom formulára uverejneného na webovej stránke festivalu.
Divákom sa predstavia snímky aj v sekciách Slovenská filmová krajina, Klubový film dnes,  Zrkadlo minulosti, Novinky ASFK, Osobnosti klubového filmu, Klubový Jukebox, Filmový kabinet deťom, Kinoikon+ a novinkou v programe bude špeciálna sekcia Experimental.

Výber filmov z bratislavskej časti poputuje od 4. marca do 7. apríla 2017 až do 10 slovenských miest - do Košíc, Prešova, Martina, Banskej Bystrice, Levíc, Trnavy, Trenčína, Prievidze, Kežmarku a po prvýkrát aj do Popradu.

Súťažte so Citylife.sk o Febiopasy