Korona kultúra / hudba

Živá hudba aj DJské produkcie sa presťahovali na internet, dúfame že iba na niekoľko mesiacov. Pozrite si prehľad online streamov koncertov a iných hudobných aktivít. Pridávame ich priebežne.

blog

Es is zum Scheissn. Dokument o viedenskej punkovej scéne 70tych a 80tych rokov. Bez tituliek, iba viedenské nárečie. Zadarmo na Youtube (zatiaľ) do konca marca.

Online hudobný archív Slovenskej filharmónie. Orchestrálne a zborové koncerty, komorné koncerty a recitály.

SND doma - Malá denná hudba s Operou SND, Rozzcvička s baletom, Ako vyzerá deň zboristu, Maturita s Činohorou...

Africké vibrácie do domácej karantény namiešal Ras D nielen pre tých, ktorým bude chýbať jeho pravidelná party Kinky Afro. Hodinový mixtape nájdete na Soundcloude.

Cyklus Music & Film v Kine Lumiére sa na nejaký čas odmlčí. Dramaturg Miro Ulman nám preposlal Youtube kanál hudobného publicistu Pavla Klusáka, na ktorom je 20 hudobných dokumentov či koncertných filmov. Laurie Anderson, Arvo Pärt, Nick Cave, Synth Britannia, Chet Baker, Julia Holter, a mnoho iných.

 

Peter Nagy zahrá pár piesní naživo na svojom facebook page v stredu 25. marca o 21:00

Nuspirit Bar vysiela denne od 21:00 živé set rôznych DJov, ktorí tam štandardne hrávajú. Stream je priamo na webstrábke Nuspiritu, informácie o dennej ponuke DJov na facebook fanpage baru, každý stream ako samostatný event s názvom Karanténa.

 

 

Klub Kulturák na Nivách je tiež aktívny, online streamy rôznych podujatí sú dostupné zadarmo cez facebook fanpage, organizátori sa potešia dobrovoľným príspevkom. Sledujte program klubu na facebooku, kde sú linky aj na dobrovoľné vstupné.

Festival Konvergencie streamuje na svojom facebook fanpage. Každý deň o 20:00 krátky živý koncert (vačšinou priamo z obývačky umelcov), alebo záznam koncertu z Konvergencií. Ak nestíhate živé vysielania, všetko je a bude dostupné na fanpage aj neskôr.

 

Hudobníci klasickej hudby sú na sociálnych sietiach aktívni na celom svete - aktualizovaný prehľad o koncertoch v obývačkách nájdete v článku Artists in isolation na webe Gramophone.

 

Online koncert bratislavského klasika Mira Žbirku si môžete pozrieť už zo záznamu na jeho instagrame.

Na svojom facebook aj instagram page koncertoval aj Majk Spirit, hostia: Grimaso a Martin Valihora.
 

 

 

---

Výber najlepších streamovaných koncertov v mesiaci marec podľa The Guardian, napríklad John Legend, Yungblud, Christine & The Queends a Code Orange.

Billboardaktualizovaný zoznam koncertných streamov, prevažne US a UK umelcov, klubov, festivalov. 

---

Berlínska Filharmónia otvára svoj koncertný archív na jeden mesiac bez poplatku, v ponuke je 600 koncertov, dokumenty, portréty umelcov a edukačný program.

 

 

Staatsoper Berlin ponúka bez poplatku čerstvý záznam Bizetovej opery Carmen.

Záznamy vybraných koncertov prevažne vážnej hudby ponúka aj Elbphilharmonie.