výstava

Výstava Malý princ

Česká umelkyňa Eliška Podzimková pripravila interaktívnu výstavu, v ktorej sa originálne stvárnenie myšlienok spisovateľa Antoina de Saint-Exupéryho hýbe a prehovára k divákom. „Len deti jediné vedia, čo hľadajú.“ Staňte sa na okamih deťmi a poďte hľadať vo svojom vnútri malého princa.
odporúčame!
10.10.2023, Ut - 20.12.2023, St

Malý princ žije na Islande a na jeseň príde medzi slovenských fanúšikov. Literárna klasika, ktorá svojím čarom prepája svet detí a dospelých ožije v jedinečných ilustráciach Elišky Podzimkovej. A to doslova! 

Fotografie z “vesmírneho” Islandu, do ktorých sa natískajú sugestívne kreslené nápady umelkyne Elišky Podzimkovej ožili počas samostatnej výstavy k Malému princovi. Vďaka modernej technológii a rozšírenej realite môžu návštevníci ilustrácie rozpohybovať a sledovať jednotlivé dieliky Exupéryho príbehu vo svojich telefónoch či tabletoch. Kúzlo! Nechajte sa viesť fantáziou a prežite intenzívne interaktívne zážitky, napríklad na stanovišti z lávového piesku či na plaziacich sa jazykoch voňavej hmly!  

„Cieľom výstavy je vytvoriť kúzelný svet Malého princa, ktorý pôsobí nielen na oči, ale aj na ďalšie ľudské zmysly. Návštevníkom ponúka možnosť opustiť každodennú realitu a aspoň na chvíľu sa vrátiť do detstva,” prezrádza Eliška Podzimková.

Súčasťou výstavy bude viacero interaktívnych inštalácií, a tak sa môžete v pohodlí stanu započúvať do audioknihy Malého princa a pritom vytvoriť tieňohru, ktorú uvidia ľudia okolo stanu. Kto sa nebojí, môže rukami preskúmať vnútro obrovského vajca a ohmatať si zvieratko, ktoré v ňom žije, a keď má chuť, tak ho následne aj nakresliť. No a malé deti sa môžu popreháňať na drevenom odrážadle v tvare líšky a smiať sa toľko, koľko sa im ráči. 

Eliška Podzimková
je česká animátorka a ilustrátorka, ktorá svojou originálnou technikou kombinovania fotografie s ilustráciou oslovila zahraničné aj domáce publikum. Toto poradie nie je náhodné, Eliškina tvorba totiž najprv zarezonovala za veľkou mlákou, kam sa vybrala ešte ako študentka animovanej tvorby. Jej cesta k úspechu bola splneným snom modernej doby – jej ilustrácie okupujúce ulice New Yorku na Instagrame oslovili veľké množstvo ľudí a reakcie na seba nedali dlho čakať. Hravé, dôvtipné koláže, ktoré premieňajú realitu všedného dňa na fantazijný zážitok ju doviedli k práci pre známe mená a značky ako Jamie Oliver, Vogue Magazine či New York Film Academy. Dokresľovaniu fotografií a tvorbe krátkych animovaných videí sa venuje aj po návrate do Českej republiky. Známa je jej spolupráca s hudobníkom Tomášom Klusom na turné Recyklus, projekt Dokreselné Česko pre portál iDnes či animovaný projekt Plešouni pre onkologických pacientov, medzi ktorých ako tínedžerka patrila aj samotná Eliška. Eliška Podzimková vstúpila na pražskom TEDx a časopis Forbes ju zaradil do rebríčka 30 pod 30.

Vstupné: základné 6€ // zľavnené 4€ (deti 3 – 15 rokov, seniori nad 62 rokov, IF pass, ISIC, ITIC (žiaci a študenti s preukazom))  // rodinná vstupenka 15€ (2 dospelí a maximálne 3 deti do 15 rokov) // deti do 3 rokov, ŤZP, sprievod ŤZP, novinári (s novinárskym preukazom) - zadarmo
*Hromadná školská návšteva galérie: kontaktujte prosím vstupenky@vystavamalyprinc.sk

Odporúčame

film

A máme, čo sme chceli

Slovensko-kanadský celovečerný film sa vracia do obdobia spred tridsiatich rokov, keď sa delilo Československo a zachytáva deň,...Viac
Kino Lumière / Slovenská národná galéria Bratislava / Cinema City Aupark / Cinema City Vivo / Cinema Cit...
odporúčame!
koncert

0tras & Teória odrazu & Veľká Potreba

Koncert legiend slovenského alternatívneho rocku.Viac
So 2.12.2023 / Pink Whale
odporúčame!
film

Stepne

Stepne ukrajinskej režisérky Maryny Vroda je melancholickým filmom o lúčeniach. O lúčení sa s drahými, s minulými časmi, s...Viac
Kino Mladosť / Kino Lumière / Slovenská národná galéria Bratislava / Kino Kultúrka Stupava / Kino Lúk...
odporúčame!
divadlo

Tajomné variácie

So 16.12.2023 / Divadlo vo Veži (Ateliér Maroša Kramára)
odporúčame!