výstava

Trophy Case

Prírodné scenérie na veľkoformátových fotografiách Jána Kekeliho a maľby Ivany Mojšovej a Paulíny Gajerovej, ktoré pracujú s ľudskou prítomnosťou, túžbami a pokorením – to všetko môžete vidieť na novej výstave.

Táto akcia sa konala v minulosti

Kurátor: Ľuboš Kotlár

V poradí už piata výstava v spolupráci s Vysokou školou výtvarných umení v Bratislave je pokračovaním podpory NBS slovenskému umeniu a mladým výtvarným talentom. Kurátor Ľuboš Kotlár o novej výstave hovorí: "Napriek tomu, že autorky a autor často zobrazujú figuratívne motívy priamo na ploche obrazu, ich diela nemajú čisto antropocentrický charakter.

Ľudská prítomnosť v týchto kompozíciách nehrá rolu hýbateľa dejom, ale dostáva sa do pasívnej polohy, pričom práve prostredie, v ktorom sa nachádza, ho výrazne presahuje, formuje, či priamo pohlcuje. Napriek opakujúcim sa prírodným motívom diela nemajú striktne upokojujúci charakter, naopak, mnohokrát na diváka pôsobia rozrušujúcim dojmom ohrozenia, osamotenosti, či uzavretia.

Odporúčame

výstava

Časová schránka zo sochy Archanjela Michala

23.10.2021 - 24.10.2021 / Múzeum dejín mesta - Stará radnica
odporúčame!
divadlo

Som žena

Unikátny a autentický životný príbeh českej herečky, ktorá absolvovala zmenu pohlavia.Viac
Pi 26.11.2021 / Red Cat Cabaret Club
odporúčame!
divadlo

Môj dobrý kamarát

Skvelá francúzska komédia Erica Assousa spojí dva manželské páry v kolotoči nedorozumení, poloprávd a situácii, ktoré ak sa vás...Viac
Po 22.11.2021 / Štúdio L+S
odporúčame!
party

Indietronica

Pi 5.11.2021 / Dunaj˜
odporúčame!