výstava

Súčasný japonský dizajn /100

Veľvyslanectvo Japonska v SR pozýva na výstavu „Súčasný japonský dizajn / 100“, ktorú organizuje v spolupráci so Slovenským národným múzeom a Japan Foundation. 

Táto akcia sa konala v minulosti

Veľvyslanectvo Japonska v SR pozýva na výstavu „Súčasný japonský dizajn / 100“, ktorú organizuje v spolupráci so Slovenským národným múzeom a Japan Foundation. Výstava predstavuje návštevníkom 100 objektov (nábytok, domáce spotrebiče, kancelárske potreby, kuchynské riady, odevy, zdravotnícke pomôcky, či vozidlá). Jedná sa o 89 produktov vyrobených po roku 2010, s ktorými sa môžeme stretnúť v dnešnom Japonsku a 11 ikonických výrobkov, ktoré sú špecifické pre japonský dizajn posledných desaťročí.

Výstava odráža a približuje bežný život tejto pre nás málo známej kultúry, spoločnosti a jednotlivca. Ukazuje živý obraz ľudí, ktorí predmety používajú a dizajnérov a spoločností, ktoré ich vyrábajú.

Projekt Súčasný japonský dizajn / 100 bol verejnosti prvýkrát predstavený v roku 2004 a odvtedy ho mali možnosť vidieť návštevníci mnohých krajín sveta. Kolekcia kombinuje skvosty moderného dizajnu posledných rokov s predmetmi pochádzajúcimi z 50-tych až 90-tych rokov minulého storočia, ktoré významne ovplyvnili súčasný japonský dizajn.

Autorom výstavy je Nadácia „The Japan Foundation", špecializovaná verejná inštitúcia založená v roku 1972 na podporu a propagáciu porozumenia medzi krajinami prostredníctvom kultúrnych výmen. Snaží o nadviazanie medzinárodného dialógu na poli umenia a kultúry, podpory výučby japonského jazyka v zahraničí, japonských štúdií a intelektuálnych výmen. Za účelom prehlbovania poznania a povedomia o japonskom umení a kultúre nadácia aktívne spolupracuje s múzeami v zahraničí, ktorým poskytuje širokú ponuku výstav zameraných na tradičné aj na súčasné umenie. Organizuje putovné výstavy zostavené z vlastných zbierkových fondov, ktoré cestujú po celom svete. Obsah a zameranie jednotlivých výstav je rôznorodé, od malieb, fotografií, až po kolekcie japonských bábik, remeselných výrobkov a dizajnu.

Odporúčame

divadlo

Las Vegas Varieté

Zábavný, zvrhlý, zvodný revuálny zážitok! Dekadencia, humor, očarujúce cirkusové, tanečné a spevácke čísla, burlesque a Vy -...Viac
So 23.10.2021 / Red Cat Cabaret Club
odporúčame!
festival

Nasuti 2021

So 18.9.2021 / Kaštieľ Moravany, Moravany nad Váhom
odporúčame!
koncert

Saténové Ruky

Pi 1.10.2021 / Pink Whale
odporúčame!
film

Be2Can 2021

18.10.2021 - 24.10.2021 / Kino Film Europe
odporúčame!