výstava

Stratený raj

Autorka Kyra Munk Matuštíková našla inšpiráciu v biblickom príbehu o vyhnaní človeka zo záhrady Eden. Výstava je pokusom o vytvorenie imaginárneho priestoru s výtvarne riešenými dvojrozmernými objektmi a sochami, kde môže všetko existovať vedľa seba v harmónii.

Táto akcia sa konala v minulosti
Dátum vernisáže:
16.06.2021 17:00, St

Autorka: Kyra Munk Matuštíková 

Výstavný projekt je pokusom o vytvorenie imaginárneho priestoru s výtvarne riešenými dvojrozmernými objektmi a sochami, kde môže všetko existovať vedľa seba v harmónii.
Časť dvojrozmerných výtvarných objektov vytvorila autorka na výtvarnom pobyte v Jeruzaleme, 
v galérii Kol HaOt v rokoch 2018 – 2019. Inšpirovalo ju slovo svätosť/svätý, ako aj samotné miesto galérie za hradbami starého mesta Jeruzalem – „svätého mesta”. Objekty vytvorila pomocou svojich fotografií Jeruzalema, vlastných malieb, koláží a tlače. Pracovala na nich aj po návrate do Bratislavy počas lockdownu.

Expozícia vytvára interaktívny priestor, v ktorom ruky, nohy, trupy, hlavy a časti tela pokryté kolážami z fotografií, ručne domaľované, nadobudli trochu inú dimenziu svojím opakovaním, vrstvením a množstvom, ale tiež posolstvom k otázke: Kto alebo čo je človek? Individuálny človek nachádza odpoveď, že existuje, len pokiaľ je schopný vytvoriť si živý vzťah k druhému človeku – indivíduu.


 

Odporúčame

výstava

Výtvarné spektrum 2022 - pozvánka do súťaže

6.7.2022 - 23.7.2022 / Staromestská galéria Zichy
odporúčame!
divadlo

Ladies & Gentlemen show

So 21.5.2022 / Red Cat Cabaret Club
od vás odporúčame!
divadlo

Horror Show

Št 19.5.2022 / Red Cat Cabaret Club
odporúčame!
iná akcia

Noc architektúry a dizajnu

Noc architektúry je študentský projekt, ktorý otvára na jednu noc brány Fakulty Architektúry STU v Bratislave a premieňa ich na...Viac
23.6.2022 - 24.6.2022 / Fakulta architektúry STU
odporúčame!