výstava

Stratený raj

Autorka Kyra Munk Matuštíková našla inšpiráciu v biblickom príbehu o vyhnaní človeka zo záhrady Eden. Výstava je pokusom o vytvorenie imaginárneho priestoru s výtvarne riešenými dvojrozmernými objektmi a sochami, kde môže všetko existovať vedľa seba v harmónii.

Táto akcia sa konala v minulosti
Dátum vernisáže:
16.06.2021 17:00, St

Autorka: Kyra Munk Matuštíková 

Výstavný projekt je pokusom o vytvorenie imaginárneho priestoru s výtvarne riešenými dvojrozmernými objektmi a sochami, kde môže všetko existovať vedľa seba v harmónii.
Časť dvojrozmerných výtvarných objektov vytvorila autorka na výtvarnom pobyte v Jeruzaleme, 
v galérii Kol HaOt v rokoch 2018 – 2019. Inšpirovalo ju slovo svätosť/svätý, ako aj samotné miesto galérie za hradbami starého mesta Jeruzalem – „svätého mesta”. Objekty vytvorila pomocou svojich fotografií Jeruzalema, vlastných malieb, koláží a tlače. Pracovala na nich aj po návrate do Bratislavy počas lockdownu.

Expozícia vytvára interaktívny priestor, v ktorom ruky, nohy, trupy, hlavy a časti tela pokryté kolážami z fotografií, ručne domaľované, nadobudli trochu inú dimenziu svojím opakovaním, vrstvením a množstvom, ale tiež posolstvom k otázke: Kto alebo čo je človek? Individuálny človek nachádza odpoveď, že existuje, len pokiaľ je schopný vytvoriť si živý vzťah k druhému človeku – indivíduu.


 

Odporúčame

výstava

História nie je otrava. Hovoria Dunaj i Morava

1.6.2021 - 31.10.2021 / Hrad Devín - Národná kultúrna pamiatka
odporúčame!
festival

Konvergencie 2021 - medzinárodný festival komornej hudby

Medzinárodný festival komornej hudby Konvergencie má svoj dátum. Od 5. do 26. septembra 2021 sa môžeme tešiť výnimočné koncerty,...Viac
5.9.2021 - 26.9.2021 / Bratislava
odporúčame!
festival

Nasuti 2021

So 18.9.2021 / Kaštieľ Moravany, Moravany nad Váhom
odporúčame!
koncert

Počúvaj! Pjoni v Starej radnici

Koncert je preložený z pôvodného termínu 2.9. na 30.9. Jonatán Pastirčák (Pjoni, Isama Zing) a jeho hostia (operná speváčka...Viac
Št 30.9.2021 / Múzeum dejín mesta - Stará radnica
odporúčame!