výstava

Stratený raj

Autorka Kyra Munk Matuštíková našla inšpiráciu v biblickom príbehu o vyhnaní človeka zo záhrady Eden. Výstava je pokusom o vytvorenie imaginárneho priestoru s výtvarne riešenými dvojrozmernými objektmi a sochami, kde môže všetko existovať vedľa seba v harmónii.

Táto akcia sa konala v minulosti
Dátum vernisáže:
16.06.2021 17:00, St

Autorka: Kyra Munk Matuštíková 

Výstavný projekt je pokusom o vytvorenie imaginárneho priestoru s výtvarne riešenými dvojrozmernými objektmi a sochami, kde môže všetko existovať vedľa seba v harmónii.
Časť dvojrozmerných výtvarných objektov vytvorila autorka na výtvarnom pobyte v Jeruzaleme, 
v galérii Kol HaOt v rokoch 2018 – 2019. Inšpirovalo ju slovo svätosť/svätý, ako aj samotné miesto galérie za hradbami starého mesta Jeruzalem – „svätého mesta”. Objekty vytvorila pomocou svojich fotografií Jeruzalema, vlastných malieb, koláží a tlače. Pracovala na nich aj po návrate do Bratislavy počas lockdownu.

Expozícia vytvára interaktívny priestor, v ktorom ruky, nohy, trupy, hlavy a časti tela pokryté kolážami z fotografií, ručne domaľované, nadobudli trochu inú dimenziu svojím opakovaním, vrstvením a množstvom, ale tiež posolstvom k otázke: Kto alebo čo je človek? Individuálny človek nachádza odpoveď, že existuje, len pokiaľ je schopný vytvoriť si živý vzťah k druhému človeku – indivíduu.


 

Odporúčame

divadlo

Horror Show

Št 19.1.2023 / Red Cat Cabaret Club
odporúčame!
divadlo

Studio 34 - Party Show

Vychytená a uletená boogie woogie party show sa nesie v štýle 70´s. Originálny a plnokrvný živý jukebox spevákov a tanečníkov Red...Viac
28.12.2022 - 27.1.2023 / Red Cat Cabaret Club
odporúčame!
divadlo

NeferNefer & Burlesque Show

Božská NeferNefer uvádza svoju Burlesque show. Zvodné vystúpenia rozkošných slečien sprevádza noblesa, humor, kvalitná hudba a...Viac
Št 15.12.2022 / Red Cat Cabaret Club
odporúčame!
festival

Bratislavský knižný trh - winter edition

7.12.2022 - 21.12.2022 / Stará tržnica
odporúčame!