výstava

Stratený raj

Autorka Kyra Munk Matuštíková našla inšpiráciu v biblickom príbehu o vyhnaní človeka zo záhrady Eden. Výstava je pokusom o vytvorenie imaginárneho priestoru s výtvarne riešenými dvojrozmernými objektmi a sochami, kde môže všetko existovať vedľa seba v harmónii.

Táto akcia sa konala v minulosti
Dátum vernisáže:
16.06.2021 17:00, St

Autorka: Kyra Munk Matuštíková 

Výstavný projekt je pokusom o vytvorenie imaginárneho priestoru s výtvarne riešenými dvojrozmernými objektmi a sochami, kde môže všetko existovať vedľa seba v harmónii.
Časť dvojrozmerných výtvarných objektov vytvorila autorka na výtvarnom pobyte v Jeruzaleme, 
v galérii Kol HaOt v rokoch 2018 – 2019. Inšpirovalo ju slovo svätosť/svätý, ako aj samotné miesto galérie za hradbami starého mesta Jeruzalem – „svätého mesta”. Objekty vytvorila pomocou svojich fotografií Jeruzalema, vlastných malieb, koláží a tlače. Pracovala na nich aj po návrate do Bratislavy počas lockdownu.

Expozícia vytvára interaktívny priestor, v ktorom ruky, nohy, trupy, hlavy a časti tela pokryté kolážami z fotografií, ručne domaľované, nadobudli trochu inú dimenziu svojím opakovaním, vrstvením a množstvom, ale tiež posolstvom k otázke: Kto alebo čo je človek? Individuálny človek nachádza odpoveď, že existuje, len pokiaľ je schopný vytvoriť si živý vzťah k druhému človeku – indivíduu.


 

Odporúčame

festival

Bratislavské mestské dni v GMB

GMB - Pálffyho palác / GMB - Mirbachov palác
odporúčame!
divadlo

Averze&Innenhof&Pakt: Katalyzátor stability + diskusia

Ut 16.4.2024 / PAKT kultúrne centrum
odporúčame!
koncert

Ventolin (CZ) + MonoPlastic + Italo Mario Italo

Ventolin a jeho live show opäť v Bratislave. Supportovať mu budú elektro-rockové duo MonoPlastic a Dj Italo Mario Italo.Viac
So 25.5.2024 / Subdeck
odporúčame!
koncert

Pohoda_FM live: Hudba z Marsu

Hudba z Marsu hrajúca terapeutický hyperpop znie z orbitu už 28 rokov (od roku 1996), na konte má 7 albumov, stovky koncertov,...Viac
Ut 30.4.2024 / Koncertné štúdio Slovenského rozhlasu
odporúčame!