výstava

Objavené archívy za hranicami Slovenska – Zločiny proti Srbom a Slovákom počas druhej svetovej vojny na území AP Vojvodiny (Srbsko)

Na výstave bude predstavená cenná archívna dokumentácia, ktorá svedčí o spoločnom utrpení a odpore Slovákov, Srbov a iných národov počas 2. svetovej vojny na území Vojvodiny, autonómnej pokrajiny na severe Srbskej republiky. Najväčšia časť tejto dokumentácie je uchovaná v Archíve Vojvodiny v Novom Sade a doteraz nebola verejnosti známa ani prezentovaná.
Táto akcia sa konala v minulosti
Dátum vernisáže:
01.12.2023 16:00, Pi

Návštevníci výstavy budú mať možnosť sa po prvýkrát zoznámiť s originálnymi svedectvami obetí, jedinečnými fotografiami, mapami či s inými tematickými materiálmi z Archívu Vojvodiny.

Súčasťou výstavy sú aj dve audio nahrávky a multimediálna online prezentácia, vďaka ktorým má výstava súčasne aj multimediálny charakter.

Miesto konania: Výstavná sála UKB, Michalská 1

Výstava je sprístupnená pondelok – nedeľa, 10:00 – 18:00 hod.

Usporiadatelia: 
Archív Vojvodiny (Srbská republika)
Univerzitná knižnica v Bratislave

Vstup voľný

Odporúčame

film

Baby na úteku

Dve dievčatá, ktoré potrebujú zmenu. Banda gangstrov, ktorí potrebujú kufor. Kufor, ktorý sa nechtiac dostal do rúk dievčat. To...Viac
Kino Lúky / Kino Kultúrka Stupava / Kino Záhoran
odporúčame!
divadlo

Vojna a mier

16.3.2024 - 30.4.2024 / Slovenské národné divadlo - Činohra
odporúčame!
koncert

Mýšačka live: Dukla (CZ) + Anki (CZ) + dné (CZ)

Št 11.4.2024 / Fuga
odporúčame!
koncert

Godspeed You! Black Emperor (CAN)

Neskutočné sa stalo skutočnosťou. Godspeed You! Black Emperor vystúpia v rámci koncertnej série Nu Sound Of... po prvý krát aj na...Viac
Št 18.4.2024 / Majestic music club
odporúčame!