výstava

Nová nádej

1. plotová výstava v exteriéri SCKaV Gaštanová 19 mladej fotografky Barbory Jančárovej.

Táto akcia sa konala v minulosti

Existuje niekoľko nepostrádateľných vecí, vnemov, potrieb k tomu, aby sme žili naplnený život. Nemyslím tým spokojný život, pretože život prináša aj najrôznejšie úskalia, ale práve tie nás posúvajú vpred... Bohužiaľ niekedy i vzad, to už ale záleží na jednotlivcovi.

Láska, podpora, porozumenie, cieľ, odhodlanosť, trpezlivosť, pokora a nádej. Ja osobne som v tomto období nádej posunula na prvé miesto. Pokiaľ človek v sebe nájde nádej, tak zároveň s ňou prichádza aj odhodlanosť, optimistické myslenie, vytrvalosť a motivácia i pre druhých. . . Bezpochyby sa jedná o akýsi chemický proces, kedy sa nahromadí veľké množstvo pozitívnej energie v tele a tá potom robí zázraky.

Nádej nám prináša aj JAR, kedy priamo pred očami vidíme nový život, nové začiatky, kedy nám príroda  dáva najavo, že každý má právo na regeneráciu, refresh či očistu.

Nádejou sú bezpochyby i naše deti, sú to naše zrkadlá, a to tie  najúprimnejšie aké si len dokážeme predstaviť. Keď sa im pozrieme do očí, je to ako kráľovná v rozprávke Snehulienka a 7 trpaslíkov, ktorá sa pravidelne pýtala: „Kto je na svete najkrajší?“ a zrkadlo vždy pravdivo odpovedalo. Určite i my rodičia máme v sebe akési zrkadlo, či pre naše deti robíme maximum čo môžeme...

Ja sa do tohto zrkadla pozerám a niekedy sa i zľaknem . . . Ale zároveň, mu vždy pokorne poďakujem, že existuje.

Odporúčame

výstava

Akcia ZET - umenovedná výprava

1.1.2021 - 31.12.2021 / Slovenská národná galéria Bratislava
odporúčame!
koncert

Polish Jazz: Bɫoto (PL)

Št 30.9.2021 / Nová Cvernovka
odporúčame!
party

Gopnik Party vol.2

So 26.3.2022 / Majestic music club
odporúčame!
výstava

Archanjel Michal. K obnove Michalskej veže.

Po nedávnom zložení z vrcholku Michalskej veže bola plastika Archanjela Michala prenesená do Starej radnice, kde bude od stredy...Viac
22.9.2021 - 26.9.2021 / Múzeum dejín mesta - Stará radnica
odporúčame!