výstava

Nová dráma: Láska či nenávisť

Mystika divadelného gesta, náhodne zachytený scénický pohyb, neskazený koncepciou do detailov premyslenej kompozície, živá a expresívna hra, neobvyklé kreácie, spomienky diváka vytrhnuté z kontextu – to všetko

Táto akcia sa konala v minulosti
Dátum vernisáže:
14.05.2012 17:30, Po

Tak ako súbor osobných spomienok, neusporiadaných a premiešaných, neskatalógovaných archívov tisícov scén, fotografie nedovoľujú znovu vytvoriť všetky udalosti na nich zachytené, ale vzbudzujú vnútornú zvedavosť.

Vďaka nim sa divák stáva nielen divákom v divadle, ale aj scénografom, hercom a scenáristom vlastných domnienok a očakávaní vytvorených na základe niekoľkých zachytených okamihov z divadelnej scény.

Bartłomiej Sowa pracuje ako fotoreportér vo vroclavskej Gazete Wyborczej. V roku 2006 získal cenu za fotografiu roka v kategórii Udalosti. Okrem toho sa venuje aj divadelnej fotografii.

Festival Nová dráma 2012

Odporúčame

koncert

T3 Revival: Arsenal Mikebe (UG)

T3 skončilo - to ale neznamená, že občas nebude revival. Prvý nás čaká 23.1. a vystúpi na ňom ugandský polyrytmický hurikán...Viac
Pi 23.1.2026 / Nová Cvernovka
odporúčame!
výstava

Peter Július Kern - maliar Liptova

Peter Július Kern nie je len maliarom svojej doby, je maliarom podstaty, tvorcom, ktorý nás pozýva pozerať sa na svet hlbšie,...Viac
29.10.2025 - 25.1.2026 / Galéria Nedbalka
odporúčame!
prednáška / diskusia

Komentovaný sprievod výstavou Dym a zrkadlá

St 21.1.2026 / GMB - Pálffyho palác
odporúčame!
koncert

N.O.H.A. (Noise Of Human Art)

Pi 6.2.2026 / Kácečko
odporúčame!