výstava

Letná výstava 2012

Krokus Galéria Vás srdečne pozýva na Letnú výstavu 2012, výstavný formát, ktorý predznamenáva „polčas“ galerijnej sezóny a prináša najnovšie diela umelcov galérie. Na výstave sa výberom z aktuálnej tvorby preds

Táto akcia sa konala v minulosti
Dátum vernisáže:
26.06.2012 20:00, Ut

Autorky a autori vo vystavených prácach rozvíjajú témy príznačné pre ich umelecký program. Zastúpené sú médiá maľba, kresba a objekt.

František Demeter (*1975 v Trebišove), v rokoch 1994–2000 študoval na VŠVU v Bratislave (ateliér maľby prof. Jána Bergera), v rokoch 2003–2007 bol odborným asistentom na Fakulte výtvarných umení Akadémie umení v Banskej Bystrici, od roku 2008 pôsobí na Katedre maľby a iných médií na VŠVU v Bratislave. Jeho diela sú v zbierke Nadácie súčasnej maľby a viacerých súkromných zbierkach. V roku 2011 sa v Krokuse predstavil na výstave Sharing a room (spolu s Christianom Bazant-Hegemarkom).

Lucia Dovičáková (*1981 v Košiciach) sa už počas štúdia zaradila medzi najvýraznejšie talenty Fakulty umení TU v Košiciach a od jeho ukončenia v ateliéri prof. Rudolfa Sikoru v roku 2006 dodnes úspešne pokračuje vo svojom výtvarnom programe. V roku 2006 sa stala finalistkou Ceny Oskára Čepana a v roku 2011 získala ocenenie Nadácie Tatra Banky Mladý tvorca za výstavu Márnosť desivá v Krokus Galérii.

Jana Farmanová (*1970 v Nitre), absolventka Vysokej školy výtvarných umení v Bratislave (prof. J. Berger) patrí k výrazným osobnostiam slovenskej maľby. Autorka sa vyjadruje predovšetkým prostredníctvom figurálnej maľby, pričom jej diela sa vyznačujú expresívnou skratkou. Vystavovala okrem iného v Prahe, Ríme, Paríži, Chicagu, je diela sú zastúpené v početných zbierkach na Slovensku a v zahraničí.

Patrik Kovačovský (*1970 v Bratislave) pôsobí na Vysokej škole výtvarných umení ako vedúci ateliéru sochy v architektúre a vo verejnom priestore. V roku 1996 bol ocenený titulom Mladý slovenský výtvarník roka. K úspechom autora patrila i účasť na Euraca, sprievodnej výstave k Documenta X. v Kasseli v roku 1997 a na EXPO v Hannoveri v roku 2000. Pravidelne sa zúčastňuje na domácich i zahraničných výstavách a sympóziách.

Rastislav Podoba (* 1975) vyštudoval na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave (prof. V. Popovič a prof. R. Sikora). Je viacnásobným finalistom súťaže VÚB Maľba a nositeľom Ceny Martina Benku. V roku 2008 získal Cenu International Association of Art na VI. Medzinárodnom bienále kresby v Plzni. Jeho maľby majú imaginárnu, zahmlenú vizualitu na pomedzí abstrakcie a figuratívneho zobrazenia. V poslednom období Podoba intenzívne pracuje s témou priestoru a krajiny.

Erik Šille (*1978 v Rožňave) ukončil štúdium na VŠVU v Bratislave v roku 2006 v ateliéri súčasnej maľby prof. Ivana Csudaia, kde následne do roku 2010 pôsobil ako odborný asistent. Okrem maľby sa venuje grafike a objektom. Je nositeľom Ceny Igora Kalného za rok 2006, viacnásobným finalistom a víťazom VÚB Maľby za rok 2009, laureátom Ceny Tatra Banky Mladý Tvorca za rok 2010.

Odporúčame

koncert

DakhaBrakha (UA) - 20th Anniversary Tour

Ukrajinské kvarteto DakhaBrakha tento rok oslavuje 20. výročie svojho vzniku veľkým turné, v rámci ktorého sa zastaví aj v...Viac
Št 12.12.2024 / Majestic music club
odporúčame!
kurz / workshop

Rodové očakávania cez reflexiu výstavy (a ako ich komunikovať dieťaťu)

Po 26.8.2024 / Apponyiho palác MMB
odporúčame!
koncert

Mýšačka live: Twin Tribes (USA)

12. novembra zavíta v rámci koncertnej série Mýšačka live na Pink Whale americké dark wave duo Twin Tribes.Viac
Ut 12.11.2024 / Pink Whale
odporúčame!
divadlo

Divadlo Ludus - História istého násilia

Histoire de la violence Édouarda Louisa, autora autobiografických iniciačných noviel, je predovšetkým autentickým a pritom...Viac
Po 1.7.2024 / A4 - priestor súčasnej kultúry
odporúčame!