výstava

Lamačský fotomaratón 2021

Aj v tomto roku sa uskutočnila súťaž Lamačský fotomaratón. Výhercovia sú už známy, ocenené fotografie uvidíte na výstave počas októbra a novembra. 

Táto akcia sa konala v minulosti
Dátum vernisáže:
15.10.2021 17:00, Pi

Lamačský fotomaratón rezonoval počas Rozálskych Hodov už šiesty rok. V obľúbenom medzigeneračnom podujatí organizačne spojili sily Rodinné centrum Obláčik, Fotoklub pri miestnej Jednote dôchodcov Slovenska a tiež Referát kultúry a športu mestskej časť Lamač.

Súťažiaci sa v dňoch 03. - 05. septembra 2021 registrovali on-line a následne obdržali zadanie troch tém. Snažili sme sa ich vybrať tak, aby sme aj poukázali na opomínanú časť Lamača, aj vyzdvihli ekologickú problematiku či dali priestor deťom na hru: Starý Lamač, Plastové, Tieňohra.

Prihlásilo sa nám rekordných vyše sedemdesiat účastníkov, do 15. septembra 2021 sme postupne kompletizovali príspevky od súťažiacich. Následne zasadla odborná porota, ktorá zhodnotila originálny a inšpiratívny uhol pohľadu amatérskych fotografov všetkých vekových kategórií (Deti, Mládež, Dospelí, Seniori). Päťčlenná porota pracovala v zložení: Marián Pauer (fotograf, novinár, publicista), Anton Sládek (výtvarný fotograf), František Rajecký (reportážny fotograf), Anton Kvasnička (Fotoklub pri JDS), Mária Šimončičová (MÚ).

Výstavu pripravujeme v exteriéri Malokarpatského námestia Lamači, vernisáž sa uskutoční dňa 15. októbra 2021 o 17.00 hod. Výsledková listina ocenených autorov je zverejnená
 

Odporúčame

divadlo

Las Vegas Varieté

Zábavný, zvrhlý, zvodný revuálny zážitok! Dekadencia, humor, očarujúce cirkusové, tanečné a spevácke čísla, burlesque a Vy -...Viac
Pi 31.12.2021 / Red Cat Cabaret Club
odporúčame!
koncert

Semblant

Ne 27.2.2022 / Randal Club
odporúčame!
film

Paralelné matky

Pi 17.12.2021 / Kino Nostalgia
odporúčame!
výstava

Aktívna zóna – obraz, priestor, perspektíva

30.9.2021 - 15.4.2022 / Slovenská národná galéria Bratislava
odporúčame!