výstava

Kristína Kandriková - Zvitky vetra

V tvorbe Kristíny Kandrikovej sú dlhodobo prítomné motívy prírody a zachytené momenty, ktoré sú spojené s chvíľami trávenými v nej. Séria prezentovaná na výstave v ABC vznikla počas nedávnej karantény, kedy autorka mohla na dlhšiu dobu odísť z mesta a tráviť viac času v prostredí, ktoré je pre ňu najmagickejšie a najinšpiratívnejšie. A hoci sú tieto okamihy pominuteľné, snaží sa ich vo svojich dielach na hmatateľné zvitky papiera. K tomu odkazuje aj názov výstavy.
Dátum vernisáže:
01.10.2019 18:00, Ut
03.09.2020, Št - 25.09.2020, Pi

Práve cez zobrazovanie okamihov, ktoré sú pre autorku samotnú najmagickejšie, je v jej dielach zreteľná fascinácia prírodou, prirodzený rešpekt k nej a často aj údiv. Všetko sú to charakteristiky, ktoré v estetike popisujú kategóriu vznešeného. Kandriková zároveň priznáva aj silný vplyv východných kultúr a filozofií pričom inšpiráciou sú pre ňu filmy, literatúra, ale aj iné (napr. bojové) umenia. Ovplyvnená týmito všetkými poznatkami, skúsenosťami a inšpiráciami sa snaží prírode približovať, súžiť s ňou, pochopiť ju, ako aj pravidlá, ktoré jej umožnia v nej existovať.

Kristína Kandriková vyštudovala Školu úžitkového výtvarníctva v Ružomberku, v roku 2016 absolvovala stáž na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku (katedra maľby, Ateliér prof. Piotr Józefowicz) a v roku 2017 ukončila magisterské štúdium na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave (katedra maľby, Ateliér mal+by, Doc. Mgr. art. Klaudia Kosziba, ArtD).

Kurátorka: Lucia Zlochová

 

Odporúčame

koncert

Saténové ruky

Saténové ruky sa považujú za nesprávnu odpoveď na britpop a správnu odpoveď na slovenský pop a český underground. Zatiaľ čo...Viac
So 10.10.2020 / .klub pod lampou
odporúčame!
divadlo

Vojna a mier

17.10.2020 - 18.10.2020 / Slovenské národné divadlo - Činohra
odporúčame!
film

V sieti

3 herečky, 3 izby, 10 dní a 2458 sexuálnych predátorov. Experiment, ktorý naliehavým spôsobom otvára tabuizovanú tému zneužívania...Viac
Cinemax Bory Mall / Kino Lumière / Kino Záhoran / FK Nostalgia
odporúčame!
koncert

The Lumineers

Po 21.6.2021 / Axa Aréna NTC
odporúčame!