výstava

Jena Jang / Spiritual Container

Multimediálna umelkyňa Jena Jang vás v posledný festivalový deň pozýva do Zichyho paláca na hudobne vedenú rituálnu performance.

 

Táto akcia sa konala v minulosti

Jang v nej pracuje s fyzickou energiou, ktorú využíva na vytlačenie negativity z tela: primitívna energia sa mení a transformuje v uspokojujúcu až očistnú atmosféru, pričom putovaním z pokoja k divokosti nás sprevádza nepredvídateľná, rebelská hudba.

Publikum má počas performance zároveň možnosť prejaviť emócie a k aktuálnemu zážitku sa vyjadriť krikom, tancom či iným pohybom.

Jena Jang (KR) je multimediálna umelkyňa pôsobiaca v Českej republike, pôvodom z Kórejskej republiky. Študovala výtvarné umenie a animáciu na Vysokej škole umeleckopriemyselnej v Prahe a pokračuje v doktorandskom štúdiu v odbore vizuálna komunikácia v ateliéri časových médií na Univerzite Jana Evangelistu v Ústí nad Labem.

Vo svojej tvorbe často kombinuje performance s experimentálnym videoartom a zvukovým dizajnom. Venuje sa vokálnej improvizácii, experimentálnemu zvuku (musique concrète) aj vjingu. Participovala na Zaratan – Arte Contemporânea v Lisabone, Konvent Zero v Cal Rosal či na Prague Biennale Project 2021. V r. 2022 sa zúčastní na maliarskom rezidenčnom programe, ktorý organizuje Mark Rothko Art Centre, Viļaka City Museum v Lotyšsku.

Vystúpenie sa koná v rámci festivalu Biela noc 2022

Odporúčame

party

Vypi Tepláreň

Pi 3.2.2023 / Tepláreň, Zámocká 30
odporúčame!
divadlo

Horror Show

17.2.2023 - 3.3.2023 / Red Cat Cabaret Club
odporúčame!
film

Letné svetlo a potom príde noc

Št 2.2.2023 / Kino Mier Modra
odporúčame!
divadlo

Cirkul'art: festival nového cirkusu 2023

Divadlo, cirkus, pouličné umenie. Festival nového cirkusu Cirkul'art je medzinárodnou prehliadkou kreatívnych a žánrovo pestrých...Viac
26.5.2023 - 28.5.2023 / Kaštieľsky park, Stupava
odporúčame!