výstava

Jena Jang / Spiritual Container

Multimediálna umelkyňa Jena Jang vás v posledný festivalový deň pozýva do Zichyho paláca na hudobne vedenú rituálnu performance.

 

Táto akcia sa konala v minulosti

Jang v nej pracuje s fyzickou energiou, ktorú využíva na vytlačenie negativity z tela: primitívna energia sa mení a transformuje v uspokojujúcu až očistnú atmosféru, pričom putovaním z pokoja k divokosti nás sprevádza nepredvídateľná, rebelská hudba.

Publikum má počas performance zároveň možnosť prejaviť emócie a k aktuálnemu zážitku sa vyjadriť krikom, tancom či iným pohybom.

Jena Jang (KR) je multimediálna umelkyňa pôsobiaca v Českej republike, pôvodom z Kórejskej republiky. Študovala výtvarné umenie a animáciu na Vysokej škole umeleckopriemyselnej v Prahe a pokračuje v doktorandskom štúdiu v odbore vizuálna komunikácia v ateliéri časových médií na Univerzite Jana Evangelistu v Ústí nad Labem.

Vo svojej tvorbe často kombinuje performance s experimentálnym videoartom a zvukovým dizajnom. Venuje sa vokálnej improvizácii, experimentálnemu zvuku (musique concrète) aj vjingu. Participovala na Zaratan – Arte Contemporânea v Lisabone, Konvent Zero v Cal Rosal či na Prague Biennale Project 2021. V r. 2022 sa zúčastní na maliarskom rezidenčnom programe, ktorý organizuje Mark Rothko Art Centre, Viļaka City Museum v Lotyšsku.

Vystúpenie sa koná v rámci festivalu Biela noc 2022

Odporúčame

koncert

Viva Musica! Peter Lipa Symphony

Spevák, skladateľ, dramaturg a organizátor jazzového diania. Je najvýznamnejšou osobnosťou slovenskej jazzovej scény. Jeho hudba...Viac
Pi 28.7.2023 / Koncertné štúdio Slovenského rozhlasu
odporúčame!
film

Aftersun

Niekedy v deväťdesiatych rokoch, kdesi v tureckom prímorskom rezorte trávi dovolenku rozvedený mladý otec Calum (Paul Mescal)...Viac
St 28.6.2023 / A4 - priestor súčasnej kultúry
odporúčame!
koncert

FLO Quartet - Stredomorské príbehy

Floriana Cangiano, expresívna speváčka a herečka vystupujúca pod pseudonymom Flo sa hlási ku svojim neapolským koreňom a vo...Viac
Ut 6.6.2023 / Koncertné štúdio Slovenského rozhlasu
odporúčame!
koncert

Turbojugend Danube Inferno 2023

So 17.6.2023 / Pink Whale
odporúčame!