výstava

Figura 21

Výstava je výberom z viac než 160 prác z desiatich stredných škôl, ktoré sa zapojili do slovensko-českej súťaže Figúra zameranej na figurálnu tvorbu.

 

Táto akcia sa konala v minulosti
Dátum vernisáže:
05.05.2022 17:30, Št

Súťaž vznikla na základe spolupráce s medzinárodným programom pre vysoké školy Figurama. Tento projekt nadväzuje na spoluprácu s vysokoškolskými pedagógmi a pedagogičkami a snaží sa študentov a študentky podporovať a motivovať ich vo figurálnej tvorbe.

Chce mladým výtvarníkom a výtvarníčkam ukazovať možnosti figurálnej tvorby vo výtvarnom umení, dať im priestor na vzájomné porovnávania a ponúknuť spätnú väzbu od medzinárodnej poroty (napríklad B. Jirku, M. Boďa, R. Makar a ďalší).

Zámerom je vytvárať a utužovať komunitu mladých figuralistov na Slovensku a Česku a zoznamovať ich so skúsenejšími autormi a autorkami. Tento cieľ podporuje aj cena, ktorá pozostáva z pobytu na zámku Valeč s profesionálnymi umelcami a pedagógmi z Česka, Slovenska a Poľska.

Kurátorom výstavy je Mgr. art. Martin Schwarz, pedagóg a organizátor výstavy, kde sa výberom snažil ukázať rôznorodosť prístupov a široké spektrum tvorby jednotlivých škôl.

Odporúčame

koncert

Kristin Lash & Jakob Grey

So 20.8.2022 / Botanická záhrada
odporúčame!
výstava

Príroda vášho detstva

29.5.2022 - 2.10.2022 / Schaubmarov mlyn v Pezinku
odporúčame!
iná akcia

Piknik vo vinohradoch

So 24.9.2022 / Pezinok
odporúčame!
festival

Divadelná Nitra 2022

Divadelná Nitra už viac ako tri desaťročia reflektuje svet okolo nás. 31. ročník sa uskutoční koncom septembra.Viac
23.9.2022 - 28.9.2022 / Nitra
odporúčame!