výstava

Fascinujúci svet pavúkov a škorpiónov

Viac ako 40 živých exemplárov pavúkov a škorpiónov v uzatvorených sklenených teráriách uvidia návštevníci výstavy celkom zblízka.  Môžu ich nakrúcať či fotografovať z minimálnej vzdialenosti.

Táto akcia sa konala v minulosti

Prírodovedné múzeum v spolupráci s firmou ARANEUS z Poľska pripravilo návštevníkom výstavu, ktorá po veľkých úspechoch v prírodovedných múzeách v celej Európe zavítala do Bratislavy.

Medzi vystavenými exemplármi je aj jeden z najjedovatejších pavúkov na svete tzv. čierna vdova (Lathrodectus mactans), tiež najväčší pavúk (Theraphosa stirmi) a škorpión obrovský (Pandinus imperator).

Výstava je určená širokej verejnosti, pre všetky vekové kategórie. Uzavreté sklenené teráriá sú bezpečné a umožňujú fotografovanie a filmovanie prezentovaných exemplárov z malej vzdialenosti. Informačné tabule umožňujú spoznať tieto živočíchy a ich dôležitú úlohu, ktorú zohrávajú v prírode.

Výstava ponúka neopakovateľnú príležitosť konfrontovať realitu s nesprávnymi a mylnými názormi na tieto krásne a užitočné živočíchy.

Autori projektu a scenára: Krzysztof Wysocki, Jacek Pacyna, Sebastian Wadycki
Spoluautor projektu: RNDr. Vladimír Janský 

Sprievodný program:
5.5. 17:00 Zo života vtáčkarov - komentovaná prehliadka

ObrázokObrázokObrázok

Odporúčame

koncert

Clan of Xymox (NL) + support

Št 7.3.2024 / Pink Whale
odporúčame!
party

palicavonzvreca

Legendárna techno klubová noc PVC alias palicavonzvreca v klube WAX2. DJs ANFS, Dynamic Forces, Loktibrada, PJ3J.Viac
Pi 1.3.2024 / WAX2
odporúčame!
divadlo

Pressburger Fight Club

Po vyhlásení autonómie na jeseň 1938 vrcholí na Slovensku silná vlna antisemitských nálad. Židov nemá kto chrániť, musia sa...Viac
25.3.2024 - 3.4.2024 / DPOH
odporúčame!
výstava

BA 60 – 69. Šesťdesiate v Bratislave

Život v Bratislave formovalo uvoľňovanie režimu umožňujúce reagovať aj na dianie za hranicami sovietskej sféry. Mesto sa postupne...Viac
13.12.2023 - 19.5.2024 / Apponyiho palác MMB
odporúčame!