výstava

Dancing on the Ruins

Medzinárodná skupinová výstava je zameraná na tému klimatickej zmeny a s ňou súvisiacej klimatickej krízy, ktorá je najväčšou výzvou súčasnosti.
Táto akcia sa konala v minulosti
Dátum vernisáže:
21.09.2019 16:00, So

Kurátorka: Lenka Kukurová
Vystavujúci umelci a umelkyne: Darina Alster, Markus Hiesleitner, Oto Hudec, Lenka Klodová, Daniela Krajčová, Radim Labuda, Marie Lukáčová, Ralo Mayer, Milan Mikuláštík, Oliver Ressler, Daniel Rupaszov, Jaap Scheeren, Franz Tišek, Vladimír Turner

Je stále viac zrejmé, že pokračovanie v súčasnom spôsobe života vedie k ničeniu planéty a k ohrozeniu života ľudstva. Pre zastavenie tejto hrozby sú dôležité rýchle kroky. Je to výzva, ktorá sa nás týka ako jednotlivcov, ale aj ako spoločnosti. Záchrana života na zemi vyžaduje systémové zmeny vo všetkých oblastiach a činnostiach človeka: vo výrobe energie, získavaní potravín, v nakladaní s odpadom, v oblasti transportu, či bývania a tiež zmenu zákonov a finančného systému.

Výstava je oslavou týchto zmien. Na troskách a ruinách minulosti vzniká nová spoločnosť. Kolaps nefunkčného systému poskytuje priestor pre nové idey a riešenia. Riešenia, ktoré budú založené na etickom vzťahu človeka k prírode. Umenie má v tomto procese symbolickú úlohu: inšpirovať, klásť otázky, ale aj experimentovať s odpoveďami. A tiež pripomínať, že aktivita je najlepším liekom proti negativite.

Výstava odštartuje v rámci Festival Nasuti 2019 (kurátorky: Diana Majdáková, Zuzana Duchová)

---------

Vstup je voľný
Výstava je inštalovaná v Zborovni na 1.poschodí, na dvore budovy a v Skrytom bare.

Odporúčame

iná akcia

PechaKucha Night Bratislava vol.45: Performancel

Št 28.11.2019 / Nová Cvernovka
odporúčame!
koncert

Blues na Lodi

Skvelý koncert z cyklu „Blues na Lodi“, živý bluesový večer s výbornými muzikantami v priestore lodného baru. Príďte sa hudobne...Viac
Ne 24.11.2019 / Divadlo v podpalubí
odporúčame!
film

Depeche Mode: Spirits in the Forest

26.11.2019 - 29.11.2019 / Kino Lumière
odporúčame!
divadlo

Vták

Ut 10.12.2019 / Dom kultúry Ružinov
odporúčame!