výstava

Bratislava - Zlaté 60-te

Návraty k šesťdesiatym rokov 20. storočia prinesú vždy nové objavy. Nielen preto, že sa pomaly zabúda na to, čím žila spoločnosť (Bratislava) pred vyše polstoročím, ale aj preto, že z archívov je možné vytiahnuť dávno nepublikované snímky.

Táto akcia sa konala v minulosti

Na neveľkej ploche desiatich panelov, ktorú sme vybrali pre túto výstavu, sme zhromaždili diela autorov, ktorí už v 60. rokoch patrili k výnimočným osobnostiam (Karol Kállay, Bohumil Puskailer, Igor Grossmann, Ivan Matejka), ale aj tých, ktorí vtedy len začínali (Miloš Vančo, Peter Procházka, Anton Fiala). Naším cieľom je priblížiť aj atmosféru, aj podobu miest, ktoré sa definitívne stratili a zostali len v spomienkach pamätníkov.

Vďaka spolupráci so Slovenským centrom dizajnu môžeme pripomenúť aj dobu, aj produkty, ktoré v tom čase patrili k najžiadanejším, vysnívaným a pre mnohých aj nedostupným.

Výstava Zlaté šesťdesiate Bratislavy je teda aj o stratenom meste, ktoré už viac neexistuje, ale aj o ľuďoch, kultúre, ktoré dodnes ovplyvňujú náš život. Vďaka fotografii máme tak jedinečnú možnosť prežiť čosi, čo by bolo bez tohto technického média nenávratne stratené.

Miesto: Exteriér Umelky


 

Odporúčame

koncert

Paradise Lost

Paradise Lost po piatoch rokoch opäť v našom meste. Vedľa Anathemy a My Dying Bride základný pilier death/doomu a neskôr doom...Viac
St 12.10.2022 / Majestic music club
odporúčame!
festival

Urban Market 2022 - Summer Edition

Slnko, Dunaj, piesok, letná atmosféra, ale hlavne kvalitný lokálny dizajn! Po úspešnom minuloročnom debutovom vydaní sa letný...Viac
23.7.2022 - 24.7.2022 / Tyršák
odporúčame!
koncert

Danube Music Day: Munly & The Lupercalians

Št 20.10.2022 / Fuga
odporúčame!
festival

Punkáči deťom 2022

24.8.2022 - 27.8.2022 / Letisko Trenčín
odporúčame!