výstava

Bratislava - Zlaté 60-te

Návraty k šesťdesiatym rokov 20. storočia prinesú vždy nové objavy. Nielen preto, že sa pomaly zabúda na to, čím žila spoločnosť (Bratislava) pred vyše polstoročím, ale aj preto, že z archívov je možné vytiahnuť dávno nepublikované snímky.

Táto akcia sa konala v minulosti

Na neveľkej ploche desiatich panelov, ktorú sme vybrali pre túto výstavu, sme zhromaždili diela autorov, ktorí už v 60. rokoch patrili k výnimočným osobnostiam (Karol Kállay, Bohumil Puskailer, Igor Grossmann, Ivan Matejka), ale aj tých, ktorí vtedy len začínali (Miloš Vančo, Peter Procházka, Anton Fiala). Naším cieľom je priblížiť aj atmosféru, aj podobu miest, ktoré sa definitívne stratili a zostali len v spomienkach pamätníkov.

Vďaka spolupráci so Slovenským centrom dizajnu môžeme pripomenúť aj dobu, aj produkty, ktoré v tom čase patrili k najžiadanejším, vysnívaným a pre mnohých aj nedostupným.

Výstava Zlaté šesťdesiate Bratislavy je teda aj o stratenom meste, ktoré už viac neexistuje, ale aj o ľuďoch, kultúre, ktoré dodnes ovplyvňujú náš život. Vďaka fotografii máme tak jedinečnú možnosť prežiť čosi, čo by bolo bez tohto technického média nenávratne stratené.

Miesto: Exteriér Umelky


 

Odporúčame

divadlo

Divadlo SkRAT: Unavená žiadosť

Št 14.3.2024 / A4 - priestor súčasnej kultúry
odporúčame!
divadlo

Divadlo SkRAT: Skupinová terapia

Renomovaný divadelný súbor sa poháda pri kreovaní novej inscenácie. Tu niekde sa začína predstavenie Skupinová terapia, ktoré...Viac
Ut 19.3.2024 / A4 - priestor súčasnej kultúry
odporúčame!
film

Štyria malí dospelí

Helsinki patria milencom! Pár v strednom veku, ktorý je tesne pred rozchodom, sa rozhodne otvoriť svoj vzťah a vstúpiť do...Viac
28.2.2024 - 7.3.2024 / Kino Film Europe
odporúčame!
iná akcia

Bratislavské mineralogické dni

9.3.2024 - 19.10.2024 / Dom kultúry Ružinov
odporúčame!