výstava

Batéria / Battery

Skupinová výstava Batéria predstaví práce absolventov/iek a študentov/iek Ateliéru nové estetiky na Katedre fotografie pražskej FAMU. Ateliér nové estetiky (pojem definovaný umelcom a teoretikom Jamesom Bridle-om) reaguje na čoraz väčší rozpad hraníc medzi digitálnym a fyzickým svetom, ktoré obývame.
Táto akcia sa konala v minulosti
Dátum vernisáže:
10.11.2022 18:00, Št

Prostredníctvom štúdia fotografie a filmu (médií na báze šošovky) to poskytuje širokú škálu aktivít a rôznych stratégií na poli súčasného vizuálneho umenia.

Ateliér funguje ako nehierarchický priestor dialógu a neustálej výmeny prístupov, postojov, metód a ich aplikácie v rámci špecifických umeleckých aktivít, hmotných i nehmotných.
Diskusia medzi študentmi a študentkami v štúdiu je moderovaná a kultivovaná vizuálnym umelcom a fotografom Hynkom Altom a kurátorom a teoretikom Jenom Kratochvilom.
 

Kurátori: Hynek Alt, Jen Kratochvil

Vystavujúci/e: Tobiáš Páral, Natálie Pešková, Afanasy Shishebarov, Cyprian Sprawka, Ondřej Konrád, Hang Kwan Hon, Shih Yun Chien, Axel Man Tau Ling, Leona Schillerová, Barbora Jurčová, Hsin-Yi Chiu, Nikol Czuczorová, Leevi Toija, Andrej Kiripolský, Oskar Helcel, Martin Netočný, Max*ine Vajt, Hanna Samoson, Richard Janeček, feat. No Fun Collective
 

Odporúčame

koncert

Mýšačka live: Boy Wonder & Prezident Lourajder

Št 14.3.2024 / Fuga
odporúčame!
koncert

Mýšačka live: Dukla (CZ) + Anki (CZ) + dné (CZ)

Št 11.4.2024 / Fuga
odporúčame!
film

Chlapec a volavka

Japonský režisér Hajao Mijazaki, známy ako majster animácie a tvorca nezabudnuteľných animovaných diel ako Môj sused Totoro či...Viac
5.3.2024 - 8.3.2024 / Kino Lumière
KIDSTOWN odporúčame!
koncert

Katarzia

Št 4.4.2024 / Kácečko (KC Dunaj)
odporúčame!