výstava

1989

Gandy Gallery pozýva na výstavu s názvom 1989 s autormi: Anna Daučíková (SK) ,Orshi Drozdik (HU) Marysia Lewandowska (PL) ,Ilona Nemeth (SK), Libuse Jarcovjáková (CZ), Lia Perjovschi (RO) ,Zorka Ságlová (CZ) ,Jana Želibská (SK) .

Táto akcia sa konala v minulosti
Dátum vernisáže:
19.09.2019 18:00, Št


Rok 1989 bol historickým rokom. Znamenal koniec jednej éry, poznamenanej Studenou vojnou, konfliktami medzi Východom a Západom, medzi prosovietskymi diktatúrami a západnými demokraciami. Výstava sa koncentruje na práce, ktoré vznikli výhradne v roku 1989. Všetky umelkyne pochádzajú z postsocialistických krajín: Anna Daučíková,  Orshi Drozdik, Libuše Jarcovjáková, Marysia Lewandowska, Ilona Németh, Lia Perjovschi, Zorka Ságlová, Jana Želibská.

K výstave vychádza aj katalóg s textom Noemi Smolik.
 

Odporúčame

film

Architekt

Príbeh učiteľa architektúry z Kodane, ktorý prekvapil celý svet i sám seba, keď zvíťazil v architektonickej súťaži o jeden z...Viac
Artkino Za zrkadlom / Kino Nostalgia / Kino Film Europe / Kino Lúky / Cinema City Eurovea / Kino Lumière
odporúčame!
vážna hudba

Gustav Mahler - Symfónia č. 9

"Symfónia č. 9" Gustava Mahlera.Viac
26.3.2026 - 27.3.2026 / Slovenská filharmónia
odporúčame!
divadlo

Cirkus Animal

So 31.1.2026 / Red Cat Cabaret Club
odporúčame!
divadlo

Priame prenosy z Metropolitnej opery v New Yorku

10.1.2026 - 30.5.2026 / Divadlo Aréna
odporúčame!