vážna hudba

Viva Musica!: Silent koncert

Špeciálny nočný silent koncert, ktorý vznikol v spolupráci so spoločnosťou Yamaha Music Europe a uskutoční sa 8. augusta 2019 o 21:00 hod na bratislavskom námestí pri nákupnom centre Eurovea.
odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Do programu 15. ročníka Viva Musica! festivalu pribudol ďalší koncert na nevšednom mieste. Riaditeľ festivalu, Matej Drlička, avizoval malé prekvapenie pre divákov už na júnovej tlačovej konferencii.

Osmičku koncertov, ktoré sa konajú počas letných mesiacov v centre hlavného mesta, dopĺňa unikátny nočný koncert na obľúbenom bratislavskom námestí pri nákupnom centre Eurovea. Pôjde o špeciálny nočný silent koncert, ktorý vznikol v spolupráci so spoločnosťou Yamaha Music Europe a uskutoční sa 8. augusta 2019 o 21:00 hod. Pod hlavičkou Yamaha Silent Experience sa predstaví unikátny hudobný nástroj, ktorý v sebe spája vlastnosti dokonalého akustického koncertného krídla s inovatívnymi technológiami. Prostredníctvom bezdrôtových slúchadiel sa tak každý návštevník ocitne vo svojej vlastnej koncertnej sále, na súkromnom koncerte, ktorý si bude môcť vychutnať v neopakovateľnej atmosfére letnej nočnej Bratislavy. Výber toho najlepšieho (nielen) z klasickej hudby zaznie v podaní slovenského klaviristu Petra Šandora, pričom nevšedný zážitok z koncertu umocní aj umiestnenie koncertného krídla priamo na vodnej hladine fontány.

V slovenskej premiére sa projekt Yamaha Silent Experience uskutočnil na technologickom festivale IXPO na Tyršovom nábreží v apríli tohto roku. „Silent koncert bol pre mňa osobne veľkou neznámou. Koncertný klavirista vníma hudbu počas interpretácie nielen vďaka zvuku z nástroja, ale k celkovému dojmu prispieva aj akustika priestoru, kde sa daný typ koncertu odohráva. Koncert na IXPO bol preto pre mňa výzvou, keďže podmienky boli priam „bojové“ – naokolo hluk, v slúchadlách Debussy. Koncert sa vydaril a publikum ma odmenilo potleskom a pozitívnymi ohlasmi. Myslím si, že umenie na Slovensku je priam nutné približovať ľuďom takým spôsobom, ktorý je pre nich zrozumiteľný, zaujímavý a taký je práve tento typ koncertu. Čo môže byť príjemnejšie než vybrať sa na čerstvý vzduch a pri tom počúvať koncert, akoby ste sedeli v koncertnej sieni? Príďte sa v auguste presvedčiť na silent koncert na námestí pri Eurovea,“ hovorí Peter Šandor. 

Miesto: námestie Eurovea

----------

Vstup je voľný