vážna hudba

Viva Musica! KamBrass Quintet

Dychové kvinteto KamBrass Quintet je úžasným príkladom toho, čo sa stane, keď sa spojí nekonečná zvedavosť špičkových hráčov na plechové dychové nástroje a neutíchajúca vášeň pre komornú hudbu.
odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Zoskupenie, ktoré vzniklo v roku 2017 a hrá v zložení Guillem Cardona Zaera (trúbka), Joan Pàmies Magrané (trúbka), Maria Servera Monserrat (lesný roh), Xavier Gil Batet (trombón) a Oriol Reverter Curto (tuba), sa môže pochváliť viacerými významnými úspechmi.

KamBrass Quintet je držiteľom 2. ceny na Philip Jones International Brass Ensemble Competition v Birminghame, 1. ceny na Philip Jones Brass Competition v Luzerne, 2. ceny na Antón García Abril International Music Chamber Competition v Granade či ceny American Brass Quintet (USA), ktorá im bola udelená v roku 2021. Zoskupenie účinkovalo na mnohých prestížnych podujatiach ako, napríklad, Lucerne Festival, Swiss Chamber Music Festival Adelboden, Davos Music Festival, Hohenloher Kultursommer a ďalších.

V rámci budovania svojho repertoáru sa KamBrass Quintet sústreďuje najmä na uvádzanie nových diel pre toto nástrojové zoskupenie, ale aj originálnych úprav iných diel. Do Bratislavy prinesú sviežu dramaturgiu s názvom „Does it suit(e)?“, ktorá nás prevedie svetom tanečnej suity a jej rôznorodého spracovania naprieč storočiami.

Koncert otvorí hudba Johna Dowlanda a Johanna Sebastiana Bacha, nasledovaná u nás málo hrávanými skladateľmi André Lafossom, Enricom Granadosom a Isaacom Albenízom. Záver koncertu bude patriť tanečnosti v podaní Leonarda Bernsteina a juhoamerického skladateľa Enriqua Crespa.

Účinkujú:
Guillem Cardona Zaera / trumpet
Joan Pàmies Magrané / trumpet
Maria Servera Monserrat / horn
Xavier Gil Batet / trombone
Oriol Reverter Curto / tuba

Koncert je súčasťou cyklu koncertov festivalu Viva Musica! pod holým nebom s podtitulom Hudobné záhrady.

Vstup voľný

Koncert je súčasťou festivalu Viva Musica! 2024. Pozrite si kompletný program.