vážna hudba

Viva Musica! Joep Beving: Hermetism

Najnovší album holandského klaviristu a skladateľa Joepa Bevinga Hermetism (apríl 2022, Deutsche Grammophon) je o hľadaní krásy a rovnováhy v živote a ľudskej existencii. Vo svojom pátraní po kráse Beving skúma starovekú filozofiu a zároveň vzdáva hold mestu Paríž, ktoré je pre neho metaforou západnej civilizácie.
odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Album vznikal počas obdobia pandémie, v období strachu a narastajúcej polarizácie v spoločnosti a spája v sebe melanchóliu s víziou nádeje v lepšie časy.

Vo všetkom tom šialenstve nedávnej doby bol tento album tým, ku ktorému som sa neustále vracal. V istom zmysle bol mojím vlastným liekom na pandémiu, vysvetľuje Beving.

Joep Beving hrá na klavíri od útleho detstva. Po tom, ako v roku 2015 vydal svoj debutový album Solipsism, stal sa senzáciou na streamovacích platformách a odohral množstvo vypredaných koncertov po celom svete.

Pod hlavičkou Deutsche Grammophon vydal ďalšie dva sólové albumy Prehension (2017) a Henosis (2020), v ktorých prostredníctvom hudby hľadal odpovede na viaceré filozofické otázky. Na pozvanie festivalu Viva Musica! sa na Slovensku predstaví po prvýkrát sólovým koncertom 18. augusta vo Veľkom koncertnom štúdiu Slovenského rozhlasu.

Vstupné 25€

Pozrite si program 18. ročníka festivalu Viva Musica!