vážna hudba

Viva Musica! Jakub Józef Orliński & Il Pomo d‘Oro: Facce d’amore

Patrí k najlepším kontratenoristom na svete, spieva v Metropolitnej opere v New Yorku a okrem opery je jeho veľkou vášňou breakdance. Poľský kontratenorista Jakub Józef Orliński študoval vo Varšave a na newyorskej Juilliard School. Na svojom konte má množstvo prestížnych ocenení – z operných i tanečných súťaží.
odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Jakub Józef Orliński (kontratenor), Francesco Corti (čembalo), Il pomo d’oro, Zefira Valova (husle, umelecké vedenie). 

V novembri 2021 debutoval v Metropolitnej opere v New Yorku a následne v januári 2022 v Royal Opera House Covent Garden v Londýne. Absolvoval koncertné turné so súbormi Ensemble Matheus a Il Pomo d’Oro, s ktorým sa predstaví aj na festivale Viva Musica!.

Na otváracom koncerte 18. ročníka festivalu uvedie árie zo svojho druhého sólového albumu Facce d’amore (2019, Erato/Warner Classics), za ktorý získal ocenenie International Opera Awards v kategórii „Album roka (sólo)“.

„Facce d’amore obsahuje barokové árie, ktoré rozprávajú príbehy o láske v jej rôznych podobách – nielen v tej pozitívnej rovine v prípade lásky šťastnej, opätovanej, ale aj v situáciách, v ktorých sú postavy príbehov posadnuté hnevom alebo dokonca šialenstvom,“ približuje koncept albumu Orliński.

Výber árií je zostavený z opier slávnych majstrov z obdobia baroka ako Händel či Cavalli, ale aj menej známych autorov ako Bononcini, Conti, Hasse až po u nás takmer zabudnutých skladateľov ako Giuseppe Maria Orlandini či Luca Antonio Predieri.
 

Vstupné od 15€ do 29€

Otvárací koncert 18. ročníka festivalu Viva Musica! Pozrite si program

Zmena programu a účinkujúcich vyhradená.