vážna hudba

Tribute to Marián Varga

Vianočný koncert, na ktorom zaznie okrem iného aj Vianočná suita a výber z Mariánových piesní. Súčasťou tohto výnimočného večera bude aj uvedenie reedície albumu Marián Varga & Moyzesovo kvarteto, ktorý po prvýkrát vychádza na vinyle.
odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Moyzesovo kvarteto pripravili s Mariánom Vargom v roku 2003 koncert zostavený z cyklu skladieb PF 82, 83..., ktoré vyšli prvýkrát na albume Divergencie. Vznikla nová inštrumentálna Vianočná suita, deväť skladieb pre klávesové nástroje a sláčikové kvarteto.

Keď pre toto obsadenie skladateľ Marek Spusta naviac zaranžoval niekoľko piesní, muzikanti sa stretli v nahrávacom štúdiu a v roku 2006 vyšiel album Marián Varga & Moyzesovo kvarteto. Odvtedy sa veľa vecí zmenilo. V lete 2017 Marián zomrel a Moyzesovci už dnes hrávajú v novej zostave.

To, že ich spoločný album môže v decembri roku 2023 opäť naživo zaznieť takmer v rovnakom zložení skladieb ako je pôvodná nahrávka, je zásluha najmä Vladislava Šarišského. Tento o dve generácie mladší skladateľ a hráč na klávesové nástroje sa stal najautentickejším interpretom Vargovej hudby. Dokonale jej rozumie a hrá ju tak, že k originálu sa dnes už bližšie asi ani dostať nedá.

Účinkujú:
Vladislav „Slnko“ Šarišský (klávesové nástroje) & Moyzesovo kvarteto: Jozef Horváth (1.husle), Július Horváth (2.husle), Alexander Lakatoš (viola), Ján Slávik (violončelo)

Vstupné: základné 25€ / študent, senior 20 €/ ZŤP + doprovod 5€