vážna hudba

Sviatok hudby 2019

Po roku sa opäť blíži Sviatok hudby – 21. jún, ktorý je inšpirovaný medzinárodným Fête de la musique, vyhláseným po prvýkrát vo Francúzsku v roku 1982. Počas viac než troch desaťročí sa etabloval v krajinách po celom svete a v ostatných rokoch si ho pripomíname i na Slovensku.

Tóny hudby všetkých štýlov a žánrov sa prostredníctvom festivalov, koncertov, workshopov, výchovno-vzdelávacích podujatí deti a mládež a i. v tento deň dostávajú na viac či menej tradičné miesta. K iniciatíve sa so svojimi hudobnými aktivitami aj opäť môžu zapojiť organizátori rozličných hudobných podujatí, ale tiež samotní interpreti, pričom vítaná je účasť nielen profesionálnych, ale aj poloprofesionálnych či amatérskych zoskupení, telies i hudobníkov-jednotlivcov.

Program:
10.00 - 10.45 a 11.00 - 11.45. / Nádvorie Zichyho paláca, Ventúrska ul., Bratislava

W. A. Mozart deťom: Malá čarovná flauta - Hudobný program pre deti a mládež
- Mozartovo zrelé dielo je známe divákom po celom svete. Pripravili sme jeho skrátenú verziu, v ktorej veselý vtáčnik Papageno predstaví deťom najkrajšie a najznámejšie hudobné čísla tejto opery. Príbeh lásky princa Tamina a krásnej princeznej Paminy ožíva vo večnom súboji dobra a zla, múdrosti a hlúposti, a kontrastov čierneho a bieleho kráľovstva.

12.00 - 12.40
Koncert laureátov tohtoročných slovenských detských gitarových súťaží
- Koncert mladých gitaristov do 16 rokov, laureátov tohtoročných slovenských detských gitarových súťaží, ktorí sa predstavia aj na 44. ročníku Gitarového festivalu J. K. Mertza

16.00 - 22.00 / Hlavné námestie, Bratislava
Žiaci a študenti ZUŠ Exnárova v Bratislave, ZUŠ Vrbenského, British International School; zoskupenia Voľný pád, M.Ú.Z.A., Duo Altar (Nikolaj Nikitin & Ľuboš Šrámek)

Zároveň ponúkame o 16.00 h všetkým milovníkom hudobnej histórie prehliadku Bratislavy zameranú na miesta spojené s hudbou. Záujemcov prosíme, aby sa prihlásili e-mailom na sviatokhudby@hc.sk

--------

Vstup je voľný