koncert
festival
vážna hudba

Saxophobia Bratislava - vypredané

Bratislavu navštívi vyše 60 saxofonistov. Ich lektori sú šiesti významní profesori hry na saxofóne v Európe. Bratislavu čakajú dva koncerty nabité hudobnými talentami.

Táto akcia sa konala v minulosti

Program

22.2.2020 o 19.00 / Zrkadlová sieň Primaciálneho paláca
Galakoncert zahraničných lektorov

23.2.2020 o 18.00 / Slovenský rozhlas
Koncert 60-členného saxofónového orchestra

Saxofón, jeden z najmladších nástrojov vo svete klasickej hudby. Áno, čítate správne – klasickej. Pretože saxofón skonštruoval Belgičan Adolphe Sax v roku 1842 práve pre účely klasickej hudby. Pôvodný zámer bol zostrojiť úplne nový nástroj, ktorý by v sebe spájal silu plechových dychových nástrojov, mäkkú farbu drevených dychových nástrojov a zároveň ľahkosť sláčikových nástrojov.

Na Slovensku vnímame saxofón takmer výlučne ako nástroj jazzový, ktorým sa nesporne počas posledných sto rokov stal. Ale v zahraničí zažíva saxofón posledných 50 rokov renesanciu na poli klasickej hudby a skladatelia aj interpreti znovu objavujú jeho krásu a rozmanitosť v klasickej hudbe. Preto sa občianske združenie Spoločnosť priateľov dobrej hudby rozhodlo už po štvrtýkrát zorganizovať medzinárodné majstrovské kurzy Saxophobia Bratislava zamerané na výučbu klasickej hudby na saxofóne.

Samotné majstrovské kurzy budú prebiehať v dňoch 20. až 23. februára 2020 na Konzervatóriu v Bratislave a je na ne prihlásených vyše 60 študentov zo šiestich krajín. Súčasťou tohto mimoriadneho podujatia sú aj dva verejné koncerty venované saxofónu:
22. februára 2020 v Zrkadlovej sieni a 23. februára 2020 v Slovenskom rozhlase.

-------

Vstupenky zakúpite po rozkliknutí podujatia