vážna hudba

Polsky - Messages Quartet (PL)

Laksov veľmi sugestívny hudobný štýl, výrazne ovplyvnený oddanosťou dielam Johanna Sebastiana Bacha a Mendelssohna a následným štúdiom vo Varšave, Viedni a Paríži, má blízko k Ecole de Paris a najvýraznejšie sa prejavuje v jeho citlivých vokálnych skladbách, ktorých zdrojom je hlboká vrodená láska, porozumenie a štúdium poľských a jidiš ľudových idiómov.
Táto akcia sa konala v minulosti

Spolu so svojím celoživotným priateľom a hudobným kolegom Alexandrom Tansmanom, ktorý bol tiež žiakom Piotra Rytla vo Varšave, sa Laks čoskoro stal aktívnym členom siete mladých poľských a poľských židovských skladateľov žijúcich v Paríži pred vypuknutím druhej svetovej vojny a angažovaným členom siete umelcov známej ako Združenie mladých poľských hudobníkov v Paríži. (Jacquelin Cole)

Účinkujú:
Messages Quartet (PL)

Małgorzata Wasiucionek-Potera 1. husle, Oriana Masternak 2. husle, Maria Shetty viola, Beata Urbanek-Kalinowska violončelo

Program:
Józef Koffler (1896 –  1944) Ukrajinské skice op. 27
Grazyna Bacewicz (1909 – 1969) Sláčikové kvarteto č. 4
——-
Andrzej Panufnik (1914 – 1990) Sláčikové kvarteto č. 3
Szymon Laks (1901 – 1983) Sláčikové kvarteto č. 3

Vstupné: predpredaj 13€ / deti do 6 rokov 1€ / študent, senior 8€ / ZŤP 5€
*V online predpredaji je dostupný limitovaný počet vstupeniek, ďalšie sú v prípade priaznivého počasia k dispozícii v záhrade Domu Albrechtovcov 30 minút pred koncertom.

Koncert je súčasťou Festivalu komornej hudby Hortus artis 2024 v záhrade Domu Albrechtovcov. Pozrite si kompletný program.