vážna hudba

Gala večer - Piotr Beczala

Opera ponúka krásu, povznáša, vytvára emócie. Cieľom jedného z najvyhľadávanejších tenoristov súčasnosti, Piotra Beczalu, je prenášať ich z javiska divákom a poslucháčom v príbehoch hudobno-dramatických diel i v piesňach a vzájomne si vymieňať energiu. Nezmeškajte jeden z hviezdnych večerov BHS s jedným z najlepších tenoristov súčasnosti!
Táto akcia sa konala v minulosti

Piotr Beczała účinkuje na tých najprestížnejších scénach sveta, od Metropolitnej opery v New Yorku, cez Paríž, Londýn, Viedeň, Barcelonu až po Salzburg. Jeho umelecké výkony možno právom označiť za fenomenálne. Jeho hlas vie pohladiť, je v ňom vrúcnosť, vášeň i spevnosť. Do Koncertnej siene Slovenskej filharmónie s ním zavíta Werther z rovnomennej Massenetovej opery, Don José z Bizetovej Carmen, Rodolfo z Verdiho opery Luisa Miller, ale aj melódie Moniuszka, Karlowicza či Dvořáka.

Francúzska klaviristka Sarah Tysman, ktorá bude Piotra Beczalu sprevádzať, je vyhľadávanou partnerkou najlepších európskych vokálnych sólistov a pravidelne spolupracuje na štúdiu diel s opernými domami vo Viedni, Berlíne, Paríži, Bayreuthe i Zürichu.

Účinkujú:
Piotr Beczała – tenor
Sarah Tysman – klavír

Program:
Večer piesní a operných árií

Vstupné: 45€ / 39€ / 29€

Koncert je súčasťou Bratislavských hudobných slávností 2023. Pozrite si program celého festivalu.