vážna hudba

Misterios del Amor - Plaisirs de Musiques (CZ)

Jadrom programu s názvom Misterios del Amor je hudobné dedičstvo sefardských Židov, ktoré je hlavným vyjadrovacím priestorom Elišky Tesarovej. Postupne zaznejú piesne, z ktorých každá sa dotýka témy lásky iným spôsobom.
18.08.2024, Ne
Záhrada Domu Albrechtovcov, Kapitulská 1
18:00

Piesne zahŕňajú celú škálu ľudskej emocionality od hlboko dojímavých polôh až po čistú radosť z bytia/života. Významnú časť repertoáru tvoria uspávanky, ktoré spievajú matky svojim deťom. Hoci ide formálne o svetskú hudbu, tieto piesne sú vo svojej podstate hlboko duchovné. Okrem emotívnych sefardských piesní zaznie aj inštrumentálna hudba s podobným nábojom a inšpiráciou z oblasti Stredomoria. Hudba koncertu s názvom Misterios del amor je na pomedzí žánrov – klasiky, folklóru a jazzu – a je autorskou interpretáciou a sprítomnením časovo i priestorovo vzdialených krajín z dielne súboru Plaisirs de musique.
 
Účinkujú:

Plaisirs de Musique (CZ)

Eliška Tesařová spev, Marta Kratochvílová flauty, Marian Friedl kontrabas, Kamil Slezák perkusie, Jan Čižmář lutna, theorba, gitara

Program:
Me estas mirando
Adio querida
La Galana i la mar
La cancó del lladre
(katalánska ľudová s použitím prvkov ze zápisov iných umelcov Ferran Savall a Pau Canyigueral)
No hay más flandes (Anonym, Španielsko, 17.storočie)
Alta es la luna
La rosa enfloreze
Colascione,
Giovanni Girolamo Kapsberger (1580 – 1651) Libro Quarto D´Intavolatura Di Chitarone (Roma 1640); Ms. Modena; arr. Jan Čižmář)
Una matica de ruda
Morenica
Morena me llaman
Durme, durme

Vstupné: predpredaj 13€ / deti do 6 rokov 1€ / študent, senior 8€ / ZŤP 5€
*V online predpredaji je dostupný limitovaný počet vstupeniek, ďalšie sú v prípade priaznivého počasia k dispozícii v záhrade Domu Albrechtovcov 30 minút pred koncertom.

Koncert je súčasťou Festivalu komornej hudby Hortus artis 2024 v záhrade Domu Albrechtovcov. Pozrite si kompletný program.