vážna hudba

Mischa Maisky - Recitál

Mischa Maisky patrí k svetovo najznámejším a najžiadanejším umelcom v oblasti klasickej hudby. V rámci festivalu Viva Musica! 2016 sa v Bratislave predstaví sólovým recitálom v sprievode svojej dcéry – klaviristky Lily Maisky - 8. júla vo Veľkom evanjelickom kostole.

odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Mischa Maisky študoval u dvoch legendárnych ruských violončelistov – u Gregora Piatigorského a Mstislava Rostropoviča, ktorý ho označil za jedného z najväčších talentov svojej generácie. V jeho hre sa spája poézia a jemnosť s veľkým temperamentom a virtuóznou technikou.

Odbornou kritikou bol Mischa Maisky neskôr často označovaný za „Rostropoviča budúcnosti“. Spolupracoval takmer so všetkými svetovými orchestrami a dirigentmi, spomeňme napríklad Leonarda Bernsteina, Zubina Mehtu, Vladimira Ashkenazyho, Daniela Barenboima, Gidona Kremera, Janine Jansen či Marthu Argerich a mnohých ďalších.

Pre prestížne nemecké vydavateľstvo Deutsche Grammophon nahral viac ako päťdesiat nahrávok. V rámci koncertu na Viva Musica! festivale sa 8. júla slovenskému publiku predstaví sólovým recitálom v sprievode svojej dcéry – klaviristky Lily Maisky.

Prečítajte si viac o festivale Viva Musica! 2016.

Vstupné:
9 € až 29 €

Pozrite si kompletný program mestského festivalu Kultúrne leto a Hradné slávnosti 2016