vážna hudba

Milované piesne

Výnimočný koncert Adriany Kučerovej, Jany Kurucovej, Pavla Bršlíka a Štefan Kocána spojený s krstom CD. Koncert sa koná v rámci festivalu Viva Musica!.

Táto akcia sa konala v minulosti

Slovensko patrí ku krajinám s výnimočnou tradíciou opery a silným zastúpením operných spevákov v rámci tých najprestížnejších svetových operných scén, akými sú Metropolitná opera v New Yorku, Teatro alla scala v Miláne či Viedenská štátna opera.

Hudobné vydavateľstvo Viva Musica! records sa v roku 2014 rozhodlo realizovať dlhodobý projekt, ktorého cieľom je zaznamenávanie slovenskej hudby a špičkového slovenského interpretačného umenia, pričom odvtedy zrealizovalo a vydalo okrem iného debutové profilové nahrávky štyroch v súčasnosti najžiadanejších slovenských operných spevákov – tenoristu Pavla Bršlíka (máj 2014), mezzosopranistky Jany Kurucovej (december 2015), basistu Štefana Kocána (december 2015) a sopranistky Adriany Kučerovej (máj 2016).

Profilové CD nahrávky predstavujú jednotlivých spevákov v komornom piesňovom repertoári v sprievode klavíra, pričom dramaturgia nahrávok je orientovaná na prezentáciu slovenskej, resp. slovanskej piesňovej tvorby.

Výber z tohto repertoáru zaznie aj v rámci gala koncertu s názvom Milované piesne, v rámci ktorého bude zároveň uvedená a pokrstená aj limitovaná edícia spoločného boxu všetkých štyroch CD s názvom Beloved Songs.

Prečítajte si viac o festivale Viva Musica! 2016.

Pozrite si kompletný program mestského festivalu Kultúrne leto a Hradné slávnosti 2016