koncert
vážna hudba

Konvergencie 2022: Spoločné ihriská / detský koncert

Debutový album Tibor Feledi Kairos Quintet Common Playgrounds (Spoločné ihriská) zaujal originálnymi skladbami inšpirovanými tradíciou detských ľudových piesní a riekaniek v spojení s jazzom. CD získalo cenu Jazzový album roka na Radio_Head Awards 2018.

Táto akcia sa konala v minulosti

Debutový album Tibor Feledi Kairos Quintet Common Playgrounds (Spoločné ihriská) zaujal originálnymi skladbami inšpirovanými tradíciou detských ľudových piesní a riekaniek v spojení s jazzom. CD získalo cenu Jazzový album roka na Radio_Head Awards 2018. Minulý rok dostal program, ktorý zaznel aj na prestížnom pódiu Bratislavských jazzových dní, nový zvukový šat vďaka aranžmánom pre sláčikové kvarteto a účasti Detského a dievčenského speváckeho zboru Slovenského rozhlasu. Na Konvergenciách zaznie jeho nová interaktívna koncertná podoba, ktorú pre festival vytvoril Tibor Feledi.

Tibor Feledi Kairos Quintet
Tibor Feledi, klávesy
Michal Šelep, basgitara
Lenka Molčányová, altový saxofón
Michal Cálik, trúbka
Juraj Dávid Raši, bicie

Detský a dievčenský spevácky zbor Slovenského rozhlasu
Adrian Kokoš, dirigent

Počas detstva sme najviac kreatívni a slobodní. Naša fantázia nepozná hranice. Na spoločných ihriskách zažívame najkrajšie chvíle a dobrodružstvá, ktoré sa však už nezopakujú. A práve to je ich čarom. Sú v tom danom momente našou celou realitou a vnímame pri nich naplno prítomnosť. Všetci sme boli raz deťmi – so všetkým čo k tomu patrí, no väčšina z nás na to často zabúda...
Tibor Feledi

Trvanie koncertu: 50 minút, bez prestávky

Vstupné: 8 €
Pozrite si celý program festivalu Konvergencie 2022

V prípade nepriaznivého počasia sa koncert bude konať v Zrkadlovej sieni Primaciálneho paláca.